Zdravotnické prostředky

Soratinex Dr. Michaels malá sada

  • Soratinex Dr. Michaels malá sada je mycí gel, olej a krém pro péči o suchou, odlupující se pokožku postiženou lupénkou nebo atopickým exémem.
2 090 ušetříte 100 Kč

Původní cena 2 190 Kč, sleva 5%

Nejnižší cena před slevou: 2190 Kč

O produktu: Soratinex Dr. Michaels malá sada

50142037

Úvod

Soratinex Dr. Michaels malá sada je trojice vzájemně se doplňujících přípravků k péči o suchou, odlupující se a zanícenou pokožku postiženou atopickým exémem nebo lupénkou a ke zmírnění jejího šupinatění. Mycí gel, olej a krém jsou vhodné na tělo i vlasovou pokožku a jsou určeny pro dospělé. Sada obsahuje: Dr. Michaels Gel 200 ml, Dr. Michaels Olej 200 ml a Dr. Michaels Krém 50 g.

Aplikace ve třech krocích

  • Gel naneste na mokrou pokožku, napěňte mycí houbou nebo aplikátorem a po 2-3 minutách opláchněte teplou vodou. Používejte 1x denně, nejlépe ráno.
  • Následně vmasírujte do pokožky krém. Používejte jej 2x denně: ráno po aplikaci gelu a podruhé s časovým odstupem, nejlépe večer (již bez aplikace gelu).
  • Olej používejte vždy po aplikaci krému, který zajistí uchování aktivního účinku krému v postižené pokožce.

Dodržujte doporučenou frekvenci používání

Jestliže budete tento zdravotnický prostředek používat méně často, než je předepsáno, potíže se suchou, odlupující se a zanícenou pokožkou mohou přetrvávat. Ani častější aplikaci však nedoporučujeme – stav pokožky se nebude zlepšovat rychleji, navíc byste mohli vyvolat podráždění.

Ošetřenou pokožku chraňte před sluncem

Pokud se chystáte ven, a ošetřené oblasti pokožky nejsou kryté oděvem, použijte krém s ochranným UV faktorem.


Složení

Gel: Alkohol, laurethsulfát sodný, kokamidopropyl betain, trietanolamin, TEA laurethsulfát, kyselina salicylová, karbomer, kyselina glykolová, kokamid DEA, kyselina citronová, tetrasodium EDTA, konzervační prostředek Plantaserv/ Geogard, čistěná voda. Krém: Parafínový olej, parafínový vosk, lilek brambor, oxid zinečnatý, kyselina salycilová, mandlový olej, jojobový olej, avokádový olej, olej ze semínek mrkve, výtažek z měsíčku zahradního, pomerančový olej, olej z pšeničných klíčků, meruňkový olej, levandulový olej, olej ze santalového dřeva, olej z pačuli, olej z pelargónie, rozmarýnový olej, emu olej, bergamotový olej, olej z pupalky dvouleté, eukalyptový olej, borovicový olej, heřmánkový olej, myrhový olej, neroli olej (olej z květů hořkého pomerančovníku). Olej: Parafínový olej, parafínový vosk, olej z měsíčku lékařského, olej ze světlice barvířské, kastorový olej, olivový olej, sezamový olej, olej z pšeničných klíčků, emu olej, levandulový olej, rozmarýnový olej, olej ze šípkové růže, olej z pupalky dvouleté, olej z citronové trávy.


Upozornění

Není určeno pro děti mladší 3 let. Nepoužívejte na poraněnou pokožku. Nepřibližujte přípravek k očím. Pokud se u vás projeví podráždění pokožky, vyhledejte lékaře. U méně než 1 % pacientů se může vyskytnout folikulitida. Obsahuje kyselinu salicylovou a stopová množství těchto látek: citronelal, kumarin, farnesol, geraniol, limonen a linalol. Může způsobit pocity mravenčení, pálení nebo svědění, které obvykle ustanou po cca 20 minutách, nepřetrvávají déle. Jestliže se reakce zhorší, přípravek ihned smyjte vodou a mýdlem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ. Zdravotnický prostředek třídy I.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.