516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Encephabol Perorální suspenze 200 ml

 Encephabol Perorální suspenze 200 ml

Encephabol Perorální suspenze 200 ml

50005687
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
265 Kč
Skladem na e-shopu

Encephabol perorální suspenze se používá k léčbě některých poruch mozkových funkcí vzniklých např. po mozkových příhodách nebo úrazech hlavy.

Podrobné informace o produktu

Encephabol perorální suspenze zlepšuje látkovou výměnu v mozkové tkáni, zlepšuje duševní kondici, zvyšuje intelektuální schopnosti a působí příznivě při poruchách paměti. Při dlouhodobém používání působí povzbudivě na porušenou mozkovou činnost.

Přípravek Encephabol se užívá k léčbě některých poruch mozkové činnosti, k nimž mohlo dojít např. po mozkových příhodách z poruchy prokrvení mozku, po zánětech mozku, po úrazech hlavy, po otravách. Encephabol je určen pro dospělé. Dětem a kojencům od 3 měsíců se podává při poruše vývoje centrální nervové soustavy pouze na doporučení lékaře.

Dávkování:

Dospělí užívají 3x denně 1-2 čajové lžičky v odstupech 4-5 hodin. Maximální denní dávka je 600 mg (6 čajových lžiček). Kojencům od 3 měsíců do 1 roku se podává ½-1 čajová lžička 2x denně v odstupu 8 hodin, dětem od 1 do 5 let se podává 2x denně 1 čajová lžička v odstupu 6-8 hodin. Děti od 5 let užívají 2-3x denně 1 čajovou lžičku po 4-5 hodinách.

Poslední dávka by měla být užita do 17 hodin, aby se předešlo poruchám spánku. Příznivý účinek se obvykle nedostavuje dříve než po 2 až 4 týdnech léčení, nejlepšího účinku bývá dosaženo po 6 až 12 týdnech. Po 3 měsících léčby musí lékař rozhodnout, zda je vhodné v léčbě pokračovat.

Složení:

Léčivá látka je pyritinoli dihydrochloridum monohydricum 100,0 mg což odpovídá pyritinolum 80,5 mg v 5 ml perorální suspenze.

Pomocné látky jsou dihydrát sodné soli sacharinu, propylparaben, methylparaben, monohydrát kyseliny citronové, kalium-sorbát, povidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hyetelosa, glycerol 85%, krystalizující sorbitol 70%, tekuté contramarum aroma, čištěná voda.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

SUKL název ENCEPHABOL 20MG/ML POR SUS 200ML
Farmakoterapeutická skupina Psychofarmakum
Věk dítěte od ukončeného 3. měsíce
SUKL kód 3046
EAN 4022536645766

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.