Wolfberry Quinoa mouka BIO 400 g

Potraviny a nápoje

Značka: WOLFBERRY
Quinoa mouka BIO 400g Wolfberry je lehce stravitelná a přirozeně bezlepková s příjemnou oříškovou příchutí. Produkt z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50092543

Mouku z quinoy používali od nepaměti obyvatelé andské oblasti Jižní Ameriky. Quinoa je nenáročná vysokohorská rostlina a mouka se vyrábí z jejich zrníček, která malinko připomínají miniaturní zrnka popcornu.

Quinoa je velmi cenění především díky svým nutričním vlastnostem. Nejen, že obsahuje velký podíl bílkovin, ale je velmi lehce stravitelná a neobsahuje lepek, takže se výborně hodí pro bezlepkovou dietu.

Wolfberry quinoa mouka se používá díky její oříškové chuti především na dochucení pokrmů. Můžete ji ale využít i jako částečnou náhradu jiné mouky. Vyšší množství quinoa mouky v těstě by mohlo nepříznivě ovlivnit objem, konzistenci a pórovitost pečiva. Pro zvýšení nutričního přínosu obvykle stačí, když nahradíme běžnou mouku quinoa moukou z 15 – 20 %. Lze ji použít do jakéhokoliv receptu, výborně se hodí na zahuštění polévek nebo omáček.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1460 kJ / 350 kcal; Bílkoviny: 14 g; Tuk: 6 g; Sacharidy: 60 g; Vláknina: 5 g; Voda: max 16 g; Vápník: 66 mg; Železo: 11 mg; Draslík: 1040 mg; Zinek: 7 mg; Fosfor: 408 mg; Hořčík: 204 mg; Niacin: 2 mg.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.