Wolfberry Rozinky malé BIO Vitis vinifera 100g

Potraviny a nápoje

3 za 2

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

O produktu

Rozinky mají velkou výživovou hodnotu. Jejich nejvýznamnější nutrientem jsou sacharidy, kterých obsahují bobule okolo 70 %. Tyto cukry jsou tvořeny hlavně fruktózou a glukózou. Rozinky mají vůči ostatním druhům sušeného ovoce větší zastoupení glukózy, proto je jejich glykemický index vyšší a dosahuje průměrné hodnoty okolo 65, což znamená, že po jejich konzumaci stoupá hladina krevního cukru poměrně rychle. Rozinky kromě toho ale obsahují i rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, která je příznivá pro zažívací soustavu.

Rozinky se považují za významný zdroj draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, zinku a železa, ale vynikají i obsahem bóru. Právě tento stopový prvek je důležitý pro přeměnu vitamínu D a estrogenů na jejich účinnější formy.

Wolfberry korintky nejsou geneticky modifikované a jsou v BIO kvalitě. Po ručním sběru jsou očištěné a sušené na slunci. Jsou neslazené, nesířené, 100% přírodní. Kromě přímé konzumace se výborně hodí k dochucení jogurtů, domácího müsli, pudinků, smoothies, do sladkého pečiva, ale díky jejich atraktivní barvě se ideálně hodí také na zdobení dezertů.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1381 kJ / 326 kcal; Bílkoviny: 2 g; Tuky: 0 g; Sacharidy: 75 g; Vláknina: 9 g. 

Parametry
Značka Wolfberry
BIO Ano
EAN 8594158030696