Sunar BIO 3 700 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: SUNAR
Sunar BIO 3 je pokračovací kojenecká mléčná výživa pro děti od ukončeného 10. měsíce života. Obsah BIO smetany dodává mléku lahodnou chuť.
Skladem na e-shopu
559

Cena za 100 g: 80 Kč

O produktu

50139696

Pokračovací kojenecká mléčná výživa pro děti od ukončeného 10. měsíce života. Sunar BIO 3 byl vyvinut po vzoru mateřského mléka a obsahuje kombinaci živin, které se v mateřském mléce přirozeně vyskytují. Obsahuje BIO smetanu, bohatou na mléčný tuk, který je druhou nejzastoupenější složkou v mateřském mléce. Dodává mléku lahodnou chuť, takže jej děti lépe přijímají.

Sunar BIO 3

Čistá příroda a kravičky žijící přirozeným způsobem na rodinných farmách, které splňují přísné standardy pro ekologické zemědělství – to je výchozí bod pro výrobu kojeneckých mlék Sunar BIO. Mléko od farmářů v jihozápadní Francii v oblasti Massif central, kteří svá stáda většinu roku chovají na rozlehlých pastvinách a dokrmují hlavně BIO krmivem, je zpracováváno šetrným procesem zaručujícím zachování vysoké kvality.

Hlavní vlastnosti

 • pro kojence a malé děti od 10 měsíců
 • vyrobeno z mléka v BIO kvalitě
 • obsahuje BIO smetanu s lahodnou mléčnou chutí
 • vyšší obsah přírodních bílkovin
 • bílkoviny přispívají ke správnému růstu a vývinu kostí u dětí
 • 100% recyklovatelný obal (víčko, plechovka i odměrka)
 • bez palmového oleje

Složení

Demineralizovaná syrovátková bílkovina (z mléka)* 19,7 %, maltodextrin*19,4 %, rostlinné oleje (slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové*, řepkový olej*, slunečnicový olej*) 18,1 %, laktóza* 12,3 % (z mléka), mléčné bílkoviny* 12 %, mléčný permeát* 10,8 %, smetana* (zdroj mléčného tuku) 5,4 %, rybí olej (obsahuje složky mléka), uhličitan vápenatý, síran hořečnatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné,  emulgátor: slunečnicový lecitin*, chlorid sodný, citronan sodný, kyselina L-askorbová, difosforečnan železitý, síran zinečnatý, seleničitan sodný, síran měďnatý, DL-alfa-tokoferylacetát, D-panthotenát vápenatý, síran manganatý, cholekalciferol, nikotinamid, chlorid draselný, retinyl-acetát, jodid draselný, antioxidant: koncentrát směsi tokoferolů, D-biotin, fytomenadion, thiamin-hydrochlorid, kyanokobalamin, pyridoxin-hydrochlorid, riboflavin, kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová). Alergeny jsou vyznačeny tučně. Může obsahovat sóju. * Z ekologického zemědělství.

Použití

 • Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte na 10 minut do vařící vody.
 • V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout přibližně na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (viz. dávkovací tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
 • Naplňte odměrku vrchovatě práškem a přebytek zarovnejte o plastovou hranu ve víčku. Takto odměřte do lahve potřebný počet odměrek (viz dávkovací tabulka), lahev dobře zavřete a důkladně protřepejte, aby se prášek rozpustil. Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Neměňte poměr prášku a vody.
 • Před podáváním zkontrolujte teplotu mléka na vnitřní straně zápěstí a ihned podávejte.
 • Vždy podávejte pouze čerstvě namíchanou porci. Připravenou porci spotřebujte do 2 hodin. Nespotřebovanou porci neuchovávejte.
 • Balení vždy pečlivě uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.
 • Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce.

Dávkování

Zarovnaná odměrka obsahuje 4,4 g Sunar BIO 3 a odpovídá 92 kJ (22 kcal). 100 ml Sunar BIO 3 = 3 zarovnané odměrky (13,2 g prášku) + 90 ml vody. Počet mléčných dávek v jídelníčku postupně klesá se zvyšujícím se počtem nemléčných jídel. Tabulka uvádí pouze orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte množství mléka se svým pediatrem.

Věk dítěte

Počet mléčných porcí na den (24 h)

Doporučené množství mléka na den (v ml)

10 měsíců

4

800

11-12 měsíců

2-3

400-600

Od 12 měsíců

2

330

Příprava jedné porce

Věk dítěte

Voda (ml)

Počet zarovnaných odměrek

Množství obnoveného mléka (v ml)

10 měsíců

180

6

200

11-12 měsíců

180

6

200

Od 12 měsíců

150

5

165

Upozornění

Sunar BIO 3 je pokračovací kojenecká mléčná výživa v prášku. Je určen pro výživu kojenců a malých dětí od ukončeného 10. měsíce věku v období odstavování nebo pokud nemohou být kojeny. Má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Sunar BIO 3 není určen jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla věku šesti měsíců by mělo být přijímáno pouze na radu nezávislých osob kvalifikovaných v lékařství, výživě nebo farmacii, nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, v závislosti na individuálním růstu a rozvojových potřebách konkrétního kojence. Potravina pro zvláštní výživu. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Dbejte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Kojení je pro kojence nejlepší způsob výživy. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.