Potravina pro zvláštní lékařské účely

Sunar Expert Allergy Care+ 1 700 g

Značka: SUNAR

Sunar Expert Allergy Care+ 1 je speciální počáteční kojenecká výživa pro děti s alergií na kravské mléko. Obsahuje hydrolyzovanou bílkovinu, která snižuje riziko alergické reakce.

525

Cena za 1 kg: 750,00 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu: Sunar Expert Allergy Care+ 1 700 g

50123147

Úvod

Sunar Expert Allergy Care+ 1 je speciální počáteční kojenecká výživa pro děti s alergií na kravské mléko. Je určená pro řízenou dietní výživu kojenců pod dohledem lékaře. Mléko obsahuje extenzivně štěpenou (hydrolyzovanou) bílkovinu, která významně snižuje riziko alergické reakce a je vhodné pro miminka již od narození.

Hlavní vlastnosti

 • pro kojence s alergií na kravské mléko
 • obsahuje hydrolyzovanou bílkovinu
 • vhodné od narození

Složení

Maltodextrin, rostlinné oleje (kokosový, slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, palmový, sójový), hydrolyzovaná syrovátková bílkovina (z mléka), hydrolyzovaný kasein (z mléka), emulgátor (estery mono a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou), vápenaté soli kyseliny fosforečné, rybí olej, vápenaté soli kyseliny citronové, sójový lecitin, draselné soli kyseliny fosforečné, chlorid hořečnatý, chlorid draselný, olej z Mortierella alpina, cholin-chlorid, hydroxid vápenatý, kyselina L-askorbová, L-fenylalanin, chlorid vápenatý, hydroxid draselný, L-tryptofan, L-thyrosin, taurin, inositol, síran železnatý, síran zinečnatý, L-karnitin, cytidin 5'-monofosforečnan (CMP), sodná sůl uridin 5'-monofosforečnanu (UMP), retinyl acetát, cholekalciferol, citronan sodný, adenosin 5'-monofosforečnan (AMP), sodná sůl inosin 5'-monofosforečnanu (IMP), sodná sůl guanosin 5'-monofosforečnanu (GMP), síran měďnatý, kyanokobalamin, síran manganatý, DL-alfa tokoferyl acetát, jodid draselný, kyselina listová, seleničitan sodný, fytomenadion, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, D-biotin, riboflavin,pyridoxin-hydrochlorid, thiamin-hydrochlorid. Alergeny jsou vyznačeny tučně. Baleno v ochranné atmosféře.


Použití

 • Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte do vařící vody na 10 minut.
 • V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout např. ve vodní lázni na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (viz dávkovací tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
 • Naplňte odměrku vrchovatě práškem, přebytek zarovnejte ostřím nože a vsypte do lahve požadovaný počet odměrek (viz dávkovací tabulka). Dobře zavřete a důkladně protřepejte, až se prášek rozpustí.
 • Používejte vždy pouze přiloženou odměrku.
 • Neměňte poměr prášku a vody.
 • Před podáváním dítěti si zkontrolujte na vnitřní straně zápěstí, že teplota mléka není vyšší než 37-40 °C.
 • Pro každé krmení používejte vždy čerstvě namíchanou porci. Připravené mléko ihned spotřebujte – nejdéle do 1 hodiny. Nespotřebovanou porci neuchovávejte a znovu nepodávejte.
 • Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů.
 • Neskladujte v chladničce.
 • Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.

Příprava jedné porce

Zarovnaná odměrka obsahuje 4,7 g prášku a odpovídá 97,1 kJ (23,2 kcal). 100 ml Sunar Expert Allergy Care+ 1 = 3 zarovnané odměrky (14 g prášku) + 90 ml vody.

Voda (ml)

Počet zarovnaných odměrek

Množství obnoveného mléka (v ml)

90

3

100

120

4

135

150

5

165

180

6

200

210

7

233

Doporučené dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte množství mléka se svým pediatrem. 

Věk kojence

Počet mléčných porcí na den (24 h)

Doporučená celková potřeba mléka na den (v ml)

1–2 týdny

6

600

3–4 týdny

5

675

2 měsíce

5

825

3-4 měsíce

5

1000

5-6 měsíců

5

1 165


Upozornění

Při krmení neponechávejte dítě bez dozoru, hrozí riziko zalknutí. Po konzumaci mléka, zejména před spaním, dbejte na hygienu ústní dutiny. Díky štěpené bílkovině je chuť mléka mírně nahořklá, což není na závadu.

Důležité upozornění: Kojení je pro novorozence a kojence nejlepší způsob výživy. Sunar Expert Allergy Care+ 1 je nutričně kompletní kojenecká výživa v prášku vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni. Sunar Expert Allergy Care+ 1 je speciální kojenecké mléko určené pro řízenou dietní výživu kojenců – používejte pouze pod lékařským dohledem. Pro zdraví kojenců je důležité správné dodržování návodu k přípravě a uvedených doporučení. Jakékoliv další dotazy ohledně přípravy a dávkování konzultujte s ošetřujícím lékařem.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.