Nutrilon H.A. Prosyneo 2 6x800 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: NUTRILON
Pokračovací mléčná výživa od ukončeného 6. měsíce. Nutrilon H.A. Prosyneo 2 je kojenecké mléko s naštěpenou mléčnou bílkovinou, probiotiky a prebiotiky.
Skladem na e-shopu
2 994

Cena za 1 kg: 624 Kč

O produktu

50136682

Pokračovací mléčná výživa pro kojence od ukončeného 6. měsíce. Nutrilon H.A. Prosyneo 2 – Hydrolysed Advance je kojenecké mléko s hydrolyzovanou mléčnou bílkovinou, probiotiky a prebiotiky. Receptura vytvořená profesionálním týmem expertů na základě vědeckých poznatků 50letého výzkumu výživy dětí raného věku, obsahuje SYNEO™ – jedinečnou směs prebiotik GOS/FOS a probiotik Bifidus breve, esenciální živiny, včetně vitamínů přirozeně se vyskytujících v mateřském mléce, i nenasycené mastné kyseliny omega-3 DHA* a kyselinu alfa-linoleovou ALA*, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy. Struktura bílkoviny je citlivě naštěpená na menší části. Vhodné pro děti, které mají speciální výživové potřeby.

Nutrilon H.A. Prosyneo 2 speciální pokračovací kojenecké mléko obsahuje

 • probiotika Bifidobacterium breve, která se přirozeně vyskytují ve střevech kojených dětí
 • prebiotika GOS/FOS – klinicky testovanou směs GOS/FOS napodobující funkci oligosacharidů mateřského mléka
 • hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu – proteinová struktura je citlivě naštěpená na malé části
 • vitamíny C* a D*, které přispívající k normální funkci imunitního systému
 • omega 3 mastné kyseliny: DHA* a kyselinu alfa-linolenovou ALA*, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy
 • bez palmového oleje

Složení

Laktóza (z mléka), hydrolyzovaná syrovátková bílkovina (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, kokosový, řepkový, slunečnicový), galaktooligosacharidy (z mléka) 9,2 %, emulgátory (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou, lecitiny), fosforečnan vápenatý, fruktooligosacharidy 0,6 %, rybí olej, hydrogenfosforečnan draselný, chlorid hořečnatý, chlorid cholinu, chlorid sodný, olej z Mortierella alpina, kyselina L-askorbová, chlorid draselný, inositol, taurin, síran železnatý, Bifidobacterium breve M16-V, L-karnitin, síran zinečnatý, cytidin 5´-monofosfát, sodná sůl uridin 5´- monofosfátu, antioxidant (askorbylpalmitát), adenosin 5´-monofosfát, sodná sůl inosin 5´-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, nikotinamid, DL-α-tokoferyl acetát, sodná sůl guanosin 5´-monofosfátu, síran měďnatý, DL-α-tokoferol, retinylpalmitát, riboflavin, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), síran manganatý, seleničitan sodný, fytomenadion, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Bifidobacterium breve M-16V 3x107 cfu/g. Obsažené alergeny jsou vyznačeny tučně

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici asi 30 minut vychladnout na přibližně 40 °C. Vyšší teplota vody ničí bakterie mléčného kvašení!
 • Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
 • Do láhve s vodou odměřte prášek přesně podle tabulky na obalu.
 • Vždy používejte přiloženou odměrku, prášek v ní zarovnejte pomocí speciálního plastového pásku uvnitř obalu.
 • Nikdy do výživy nepřidávejte více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Bezprostředně po uzavření láhve ji krátce protřepejte ve svislé poloze.
 • Kápnutím na vnitřní stranu zápěstí ověřte teplotu mléčné směsi a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, poté zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

100 ml Nutrilon H.A. Prosyneo 2 připravíte z 90 ml převařené vody + 3 zarovnaných odměrek (285 kJ / 68 kcal). 1 zarovnaná odměrka = 4,8 g sušeného prášku. Níže uvedené doporučené dávkování je pouze o orientační. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte množství mléka se svým pediatrem.

Věk dítěte

Množství vody

Počet odměrek
na 1 dávku

Příprava jedné dávky

Minimální počet dávek na den (24 h)

Jak dlouho vydrží
800 g balení

6-8 měsíců

180 ml

6

200 ml

5 x 200 ml mléka, nebo 4 x 266 ml

5 dní

9-10 měsíců

240 ml

8

266 ml

4 x 200 ml mléka, nebo 3 x 266 ml

 7 dní

11-12 měsíců

240 ml

8

266 ml

5 x 200 ml mléka, nebo 2 x 266 ml

 8 dní

Upozornění

Nutrilon H.A. Prosyneo 2 je pokračovací mléčná výživa v prášku pro kojence starší 6 měsíců, pokud nemohou být přirozeně kojeni. Potravina pro zvláštní výživu.

Důležitá upozornění

 • Nutrilon H.A. Prosyneo 2 má být pouze součástí smíšené stravy a nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců života. Není vhodný jako jediný zdroj výživy.
 • Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na radu nezávislých osob kvalifikovaných v lékařství, výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, v závislosti na individuálním růstu a rozvojových potřebách konkrétního kojence. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a uvedená doporučení.
 • Vyvarujte se dlouhému kontaktu mléčné výživy s prvními zoubky, který zvyšuje riziko výskytu zubního kazu. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny, především před spaním.
 • Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Podporujeme doporučení WHO – plné kojení v prvních 6 měsících života a pokračování až do 2 let a dále, spolu se zaváděním bezpečné a vhodné doplňkové stravy.

* Dle požadavků legislativy pro všechna pokračovací kojenecká mléka.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.