Barny´s Ostříž 120 ml

Doplněk stravy

Značka: BARNY´S
Komplexní složení pro výživu oka s luteinem a zeaxanthinem. Obsahuje vitamin A, který přispívá k udržení normálního stavu zraku.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50118956

Co můžete udělat pro svůj zrak? Pestrá strava zajišťuje dostatečnou výživu pro naše oči. Se zvýšenými nároky kladenými na zrak je však třeba více dbát o to, zda oči dostávají to, co potřebují. Barny´s Ostříž obsahuje kombinaci vitaminů A a E + lutein a zeaxanthin. Tyto karotenoidy jsou důležitou součástí makuly – takzvané žluté skvrny na sítnici oka a jejich hladina postupně klesá s přibývajícím věkem. Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku, vitamin E pomáhá chránit buňky před degradací volnými radikály.

Přírodní extrakt LuteinForce

Lutein a zeaxanthin jsou důležitou součástí oční sítnice, kde hrají velkou roli v ochraně oka před poškozením ultrafialovým zářením. Lutein se nejčastěji vyskytuje v tmavé listové zelenině: špenát, kapusta, brokolice. Zeaxanthin se nachází v ovoci a zelenině jako například v paprikách či kukuřici. Poměr luteinu k zeaxanthinu bývá obvykle 5:1. LuteinForce je přírodní extrakt z aksamitníku vzpřímeného a obsahuje kombinaci makulárních karotenoidů luteinu a zeaxanthinu v poměru 5:1.

Hlavní vlastnosti:

  • poskytuje komplexní výživu očí
  • vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku
  • vitamin E chrání buňky před oxidativním stresem

Dávkování

Děti od 6 let užívají 1x denně 2,5 ml, děti od 12 let a dospělí 1x denně 5 ml během dne nebo před spaním, nejlépe nalačno. Před použitím dobře protřepejte. Lze zapít vodou nebo rozmíchat ve sklenici vody. Odměrka přiložena.

Složení

Složení (5 ml): voda, cukr, olivový olej, LuteinForce 5:1 (extrakt z květů aksamitníku vzpřímeného Tagetes erecta, trans-lutein min. 20 %, zeaxanthin min. 4 %) 50 mg, emulgátor (polysorbát 80), aroma s příchutí pomeranče a citronu, zahušťovadlo (xanthanova guma), regulátor kyselosti (kyselina citronová), konzervant (sorban draselný), vitamin E (DL--tokoferol-acetát, 20 % RHP) 2,4 mg, vitamin A (retinyl-acetát, 20 % RHP) 160 µg. RHP – referenční hodnota příjmu.

Aktivní látky v 5 ml: vitamin A 160 µg (20 % RHP), vitamin E 2,4 mg (20 % RHP), rostlinné výtažky z aksamitníku vzpřímeného s obsahem luteinu a zeaxanthinu 5:1 - standardizováno na min. 10 mg luteinu a 2 mg zeaxanthinu. 

Upozornění

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. Není určeno pro děti do 6 let věku, těhotné a kojící ženy. Nepoužívejte, pokud je obal porušen. Ukládejte mimo dosah dětí.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.