Fresubin YOcréme Citron 4x200 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: FRESUBIN
Fresubin YOcréme je kompletní krémová jogurtová výživa na lžičku pro pacienty, kteří trpí nedostatečným příjmem energie a bílkovin nebo s omezeným přijmem tekutin.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
225

Cena za 100 g: 28 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50121510

Fresubin je kompletní vysokokalorická (1,5 kcal/g) výživa ve formě jogurtového krému pro pacienty trpící nedostatečným příjmem energie a problémy s polykáním. Lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy při malnutrici a nechutenství z různých příčin (bolest, nemoc) nebo při nedostatečném příjmu potravy. Je zejména vhodný jako alternativa pro pacienty, kteří z jakéhokoli důvodu nechtějí pít nutriční nápoje a je jim potřeba dodat energii, bílkoviny a důležité živiny ve chvílích, kdy toho nelze docílit běžnou pestrou stravou. Jogurtová konzistence se snadno polyká. Krém zaujme lahodnou osvěžující chutí a třemi originálními příchutěmi. Má nízký obsah vlákniny a je bezlepkový. Obsahuje laktózu.

Hlavní vlastnosti:

  • vysokokalorická krémová výživa na lžičku
  • nutričně kompletní, lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy
  • obsahuje všechny živiny v optimálním poměru
  • lahodný jogurtový krém s nízkým obsahem vlákniny
  • neobsahuje lepek

Fresubin je obzvlášť vhodný pro pacienty:

  • kteří z různých příčin trpí nedostatečnou výživou (např. senioři)
  • problémy s polykáním, disfágií
  • při nechutenství z různých příčin (bolest, nemoc)

Dávkování

Jako doplněk běžné stravy užívejte 1-2 kelímky (300-600 kcal) denně. K celkové výživě se doporučuje 5 kelímků (1500 kcal) denně. Zajistěte dostatečný příjem tekutin. Užívejte nejméně po dobu 2 týdnů.

Složení

Voda, sacharóza, syrovátkový protein, fermentované sušené odstředěné mléko, rostlinné oleje (řepkový olej, slunečnicový olej), modifikovaný škrob, regulátor kyselosti (E 270), laktát vápenatý, maltodextrin, zahušťovadlo (E 440), aroma, emulgátory (E 471, sójový lecitin), cholin hydrogen tartrát, vit. C, chlorid sodný, difosforečnan železitý, síran zinečnatý, oxid hořečnatý, vit. E, kys. pantothenová, chlorid manganatý, niacin, síran měďnatý, vit. B2, vit. B6, fluorid sodný, vit. B1, vit. A, kys. listová, chlorid chromitý, seleničitan sodný, jodid draselný, vit. K1, biotin, molybdenan sodný, vit. D3, vit. B12.

Použití

Před použitím promíchejte. Jezte po malých lžičkách mezi hlavními jídly jako svačinu nebo před spaním jako druhou večeři. Nejlépe chutná vychlazený, ale lze ho podávat i při pokojové teplotě. Spojte konzumaci s oblíbenou činností - např. se čtením novin či sledováním oblíbeného pořadu.

Upozornění

Potravina pro zvláštní lékařské účely. Otevřené kelímky mohou být uchovávány v chladničce až 24 hodin. Podávat pod lékařským dohledem. Dávkování musí být stanoveno vždy zdravotnickým odborníkem dle potřeb pacienta! Vhodné i jako jediný zdroj výživy. Není vhodné pro děti mladší 3 let. Podávat opatrně dětem mladším 6 let. Nevhodné pro pacienty s galaktosémií. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.