Frontline Spot On pro kočky pipeta 1x0,5 ml

Veterinární léčivý přípravek

Značka: FRONTLINE
Frontline Spot On pro kočky v praktické pipetě je osvědčené řešení v boji proti blechám, klíšťatům a všenkám. Účinek přetrvává několik týdnů.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
179

O produktu

50045533

Osvědčené a jednoduché řešení v boji proti blechám, klíšťatům a všenkám. Frontline Spot On pro kočky obsahuje roztok v praktické pipetě, který se aplikuje na kůži zvířete. Pomáhá léčit a působí preventivně několik týdnů proti napadení blechami (Ctenocephalides spp.), klíšťaty (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) a všenkami. Přípravek se používá také k léčbě a kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD) u koček.

Proti jakým parazitům Frontline Spot On působí?

  • zabíjí dospělé blechy během 24 hodin po napadení Vašeho zvířete
  • eliminuje více než 90 % klíšťat během 48 hodin po přichycení na zvířeti a tím snižuje riziko přenosu onemocnění
  • usmrtí všenky na zvířeti nejpozději do 48 hodin

Účinnost Frontline přetrvává několik týdnů

Frontline není systémový lék, to znamená, že není distribuován krevním oběhem, ale zůstává na povrchu kůže zvířete. Zabíjí parazity prostým kontaktem: z místa aplikace se rozšíří na celý povrch těla, soustředí se v mazových žlázkách a z nich obnovuje účinnou koncentraci na povrchu kůže a srsti. Tak je antiparazitární ochrana udržována týden po týdnu. Frontline zůstává účinný i pokud zvíře na procházce zmokne nebo po koupání a šamponování. Pro zachování účinnosti by však frekvence koupání neměla být častější než 1x týdně.

Frontline působí na nervový systém parazitů

Když zasažené blechy hynou, přemísťují se na povrch těla. Proto se může stát, že uvidíte na svém zvířeti více blech než před zahájením léčby přípravkem Frontline!


Dávkování

  • Držte pipetu ve svislé poloze směrem od Vás, klepněte do pipety a odlomte hrot v místě dělící rýhy.
  • Rozhrňte srst zvířete mezi lopatkami tam, kde se zvířata nemohou olízat, poté umístěte hrot pipety na kůži.
  • Vymáčkněte obsah na dvě místa: jedno u spodiny lebeční a druhé o 2-3 cm níže na krku.
  • Jakmile je místo podání suché, můžete manipulovat se svým mazlíčkem jako obvykle.
  • Počkejte 48 hodin, než Vaše zvíře vykoupete nebo ho pustíte do vody.
  • Pro udržování ochrany proti blechám a klíšťatům podávejte přípravek Frontline Spot On znovu po měsíci. Ošetřete všechna zvířata ve Vaší domácnosti.
  • Minimální interval mezi aplikacemi je 4 týdny.

Složení

1 pipeta (0,5 ml čirého, nažloutlého roztoku) obsahuje: Léčivá látka: Fipronilum 50,00 mg. Pomocné látky: Butylhydroxyanisol (E 320) 0,10 mg, Butylhydroxytoluen (E 321) 0,05 mg.

Upozornění

Frontline Spot On je možné použít u koček starších 8 týdnů a s hmotností větší než 1 kg. U menších a mladších koček a koťat doporučujeme k ochraně proti klíšťatům a blechám použít Frontline Spray.

Bezpečnost

Frontline Spot On je veterinární léčivý přípravek. Proto byl podroben velmi přísným hodnocením, týkajícím se bezpečnosti, kvality a účinnosti, aby byly splněny požadavky regulačních úřadů ve Francii i v dalších zemích, kde byla tato značka uvedena na trh. Produkty řady Frontline splňují požadavky na bezpečnost u koček, fretek a psů, pokud jsou použity v souladu s návodem.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.