Homeopatický léčivý přípravek

Herbapax sirup 150 ml

Značka: HERBAPAX
  • Herbapax sirup je homeopatický léčivý přípravek k léčbě kašle jakéhokoliv původu. Tlumí zánět v průduškách, uvolňuje vlhký kašel a zklidňuje noční záchvatovitý kašel.
179

O produktu: Herbapax sirup 150 ml

50124928

Úvod

Herbapax sirup je homeopatický léčivý přípravek k léčbě kašle jakéhokoliv původu. Tlumí zánět v průduškách, uvolňuje vlhký kašel a zklidňuje noční záchvatovitý kašel. Použití přípravku je založeno výhradně na homeopatických zkušenostech. Při závažných formách uvedených onemocnění je zapotřebí léčba založená na klinických studiích.


Dávkování

Sirup je před použitím nutno pečlivě protřepat. Užívá se během dne, pokud možno ve stejných intervalech. Léčivé látky přípravku Herbapax se velice dobře vstřebávají sliznicí ústní dutiny, proto je vhodné sirup před spolknutím chvíli podržet v ústech. Při užívání homeopatického léčivého přípravku se přítomné symptomy mohou přechodně zhoršit (iniciální / homeopatické zhoršení). V takovém případě pro jistotu ihned přestaňte přípravek užívat a poraďte se s lékařem. Účinnost homeopatického léčivého přípravku může být nežádoucím způsobem ovlivněna nesprávnou životosprávou, stimulancii, alkoholem a tabákem.

Věk

Dávkování

Celková denní dávka

Děti ve věku 4 – 7 let

3 x denně 5 ml

15 ml

Děti ve věku 8 – 14 let

3 x denně 10 ml

30 ml

Dospívající ve věku 15 –

18 let

4 x denně 10 ml

40 ml

Dospělí

4 x denně 15 ml

60 ml

Před užíváním přípravku se poraďte s lékařem, lékárníkem nebo zdravotní sestrou. Pokud se do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. V případě neustupujících příznaků, dušnosti, horečky přetrvávající déle než 3 dny, vzestupu horečky nad 39 ºC, či vykašlávání hnisavých nebo krvavých hlenů je nutná porada s lékařem. Celková délka léčby přípravkem Herbapax nemá překročit 7 dnů.


Složení

100 g (což odpovídá 94,34 ml) sirupu obsahuje: Léčivé látky: Drosera MT (matečná tinktura) 0,02 g, Hedera helix MT 0,04 g, Cinchona pubescens MT 0,02 g, Dactylopius coccus MT 0,04 g, Cuprum sulf. Dil. D4 2,0 g, Psychotria ipecacuanha Dil. D4 2,0 g, Hyoscyamus niger Dil. D4 2,0 g. Pomocné látky: Sorbitol (E 420), ethanol 96%, xanthanová klovatina, kalium-sorbát, badyáníková silice, dihydrát sodné soli sacharinu, monohydrát kyseliny citronové, čištěná voda. Celkový obsah etanolu: 3,9 % obj.


Upozornění

Nepoužívejte přípravek Herbapax v případě alergie na kteroukoliv složku tohoto přípravku. Obsahuje alkohol. Obsahuje sladidlo sorbitol, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Při souběžném užívání může Herbapax zesílit účinky léků potlačujících srážení krve (antikoagulancií). Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.