Potraviny a nápoje

Wolfberry Hořčičné semínko BIO 200 g

Značka: WOLFBERRY

Hořčičné semínko žluté BIO Wolfberry se výborně hodí jak pro přípravu kořenících směsí, tak ke klíčení. V BIO kvalitě.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu: Wolfberry Hořčičné semínko BIO 200 g

50092527

Hořčičné semínko se získává z jednoleté, asi 60 cm vysoké rostliny. Semínka jsou žlutá, kulatá, poměrně velká a mají malinko štiplavou chuť. Celá semena jsou vhodná jako výborné koření při konzervaci zeleniny do sladkokyselého nálevu – od okurků počínaje, houbami a zelím konče.

Sušená hořčičná semínka se ale perfektně hodí i do různých marinád, polévek, vlastních kořenících směsí, při kořenění ryb, nebo minutkových mas. V indické kuchyni dělají s hořčičnými semínky doslova divy, takže je například smaží v ghí tak dlouho, dokud nezačnou pukat. V tom okamžiku začnou semínka produkovat ořechovou příchuť, která se dál využívá pro přípravu pikantních pokrmů.

V hořčičném semínku se nachází celá řada vitamínů, enzymů a dalších látek. Obsahují například niacin, thiamin, riboflavin, selen, mangan, hořčík a fosfor, nebo tryptofan.

Semínka se výborně hodí ke klíčení. V jejich výhoncích se, stejně jako stejně jako v jiných klíčcích, zvyšuje podíl vitaminů, složité sacharidy se přeměňují na jednodušší cukry, proteiny se štěpí na jednotlivé aminokyseliny a navíc se během nakličování vytvářejí enzymy.

Nutriční hodnoty: Energie: 2126kJ / 508 kcal; Sacharidy: 28.1 g; Bílkoviny: 26 g; Tuky: 36.2 g; Vláknina: 12.2 g; Vápník: 521 mg; Draslík: 682 mg; Fosfor: 841 mg; Hořčík: 298 mg

Alergeny: hořčice, semínka mohou obsahovat stopy sezamu

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.