Loulouka 1 BIO Počáteční kojenecká kozí výživa 400 g

Kojenecká výživa počáteční

Značka: LOULOUKA
5.0
Loulouka BIO Počáteční kojenecká kozí výživa je vyrobena jen z BIO organického kozího plnotučného mléka. Kozí výživa je velmi dobře stravitelná a šetrná k dětským bříškům.

Produkt ještě není dostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

389

Cena za 100 g: 97 Kč

O produktu

50130816

Nejlepší výživové vlastnosti má pro Vaše dítě mateřské mléko. Mění průběžně své složení přesně tak, jak rostoucí kojenec potřebuje. V situacích, kdy miminko kojeno být nemůže, je třeba pečlivě vybrat náhradní mléčnou výživu. Loulouka BIO Počáteční kojenecká kozí výživa 1 400 g je určena pro děti od narození, pokud nemohou být kojeny. Je vyrobena jen z BIO organického kozího plnotučného mléka, které pochází z drobných, alpských EKO farem a její receptura byla vyvinuta dle posledních vědeckých poznatků na poli dětské výživy. Kozí výživa je velmi dobře stravitelná a šetrná k dětským bříškům a vhodná i pro děti s nesnášenlivostí na kravskou bílkovinu.

Blíže mateřskému mléku

Loulouka BIO kozí mléko obsahuje velmi drobné tukové částečky, které se podobají tukovým částečkám v mléce mateřském. Obsahuje větší podíl mastných kyselin středního řetězce, díky čemuž se snadněji tráví a tělo je může lépe využít. Mléko neobsahuje palmový olej a sójový lecitin. Vše navíc v BIO kvalitě!

Typ tuků v dětských mléčných výživách je klíčový

V mateřském mléce převažují nenasycené mastné kyseliny nad těmi nasycenými. A stejně tak kojenecké mléko Loulouka má vyšší zastoupení nenasycených mastných kyselin vůči těm nasyceným. Mléko obsahuje DHA*, omega 3 mastnou nenasycenou kyselinu, která pochází z mořských mikrořas. Všechny tuky dohromady vytváří výbornou mléčnou chuť.

Kozí mléko Loulouka – nižší počet možných alergenů

 • Mléka Loulouka ve svých formulích neobsahují sójový lecitin, mléko tak mohou konzumovat i miminka s alergiemi nebo intolerancí na sóju.
 • Kozí mléko obsahuje jen zlomek kaseinového proteinu alfa-S1, který se nachází v kravském mléce a který je nejvíce alergenní ze všech frakcí kaseinu. Kozí mléčný kasein se více podobá kaseinu mateřského mléka.
 • Kozí mléko obsahuje méně laktózy a je méně často příčinou rozvoje laktózové intolerance.

Proč mléko Loulouka neobsahuje palmový olej?

Ve formulích Loulouka nenaleznete palmový olej, který může u některých kojenců způsobovat sníženou absorpci vápníku a tuků a tvrdší konzistenci stolice. Palmový olej je nahrazen kokosovým olejem, který obsahuje nasycené tuky středního řetězce a je dobře stravitelný. Neužívaní palmového oleje je zodpovědný způsob, jak se chovat k životnímu prostředí.


Složení

Plnotučné kozí mléko*(MLÉKO), laktóza* (MLÉKO), rostlinné oleje* (slunečnicový, řepkový olej), L-cholin bitartarát, hydroxid vápenatý, olej z mikrořas (MLÉKO), L-cystein, chlorid sodný, uhličitan vápenatý, chlorid hořečnatý, kyselina askorbová, L-tryptofan, L-tyrosin, citronan sodný, laktát železnatý, inositol, DL-alfa tokoferylacetát, síran zinečnatý, L-karnitin, L-tartrát, niacinamid, kyselina pantothenová, síran měďnatý, retinylacetát, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, kyselina listová, riboflavin, síran manganatý, jodid draselný, vitamin K1, seleničitan sodný, cholekalciferol, biotin, cyanokobalamin. Alergeny jsou uvedeny velkými písmeny. *Suroviny pochází z BIO organického zemědělství (*EU Bio). Baleno v ochranné atmosféře.

Použití

 • Řádně si umyjte ruce, pečlivě umyjte lahvičku, dudlík (savičku), kroužek od lahve a vše před použitím 3-5 min vyvařte.
 • Přiveďte čerstvou vodu k varu a následně nechte zchladit na přibližně 40-50°C.
 • Polovinu objemu vody nalijte do lahvičky (pro konkrétní množství vody postupujte dle níže uvedené tabulky).
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte.
 • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Přilijte zbytek vody a opět dobře protřepejte, dokud prášek není úplně rozpuštěn.
 • Lahvičku nechte vychladit na teplotu přibližně 37 °C. Vždy zkontrolujte teplotu mléka před jeho podáním dítěti.
 • Nespotřebované připravené mléko již znovu nepodávejte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. 1 odměrka je přibližně 4,4 g prášku.

Věk  Počet porcí/den Množství připravené výživy Množství vody Počet odměrek
0 - 1. týden Dle doporučení Vašeho pediatra.  
1. - 4. týden 6-7 100 ml 90 ml 3
4. - 8. týden 5-6 135 ml 120 ml 4
2. - 3. měsíc 5-6 165 ml 150 ml 5
3. - 5. měsíc 4-5 200 ml 180 ml 6
5. - 6. měsíc 4-5 230 ml 210 ml 7

Upozornění

Počáteční kojenecká výživa v prášku pro kojence od narození do ukončeného 6. měsíce, nemohou-li být kojeni. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

 

O značce

Loulouka je značka vytvořena rodiči, pro rodiče. Loulouka tým dbá na to, aby veškeré jejich produkty byly vyráběny z nejkvalitnějších lokálních surovin v BIO kvalitě. Tým Loulouka zahrnuje přední nizozemské vědce zkoumající poslední poznatky na poli dětské výživy a je vždy připraven doupravit složení mléka dle nejnovějších a zároveň ověřených poznatků. Loulouka tým tak chce dát garanci rodičům, že aktuální složení Loulouka je vždy to nejlepší, co můžete Vašemu miminku dát.

Vybrat si produkt Loulouka, znamená být šetrný k životnímu prostředí

 • výrobky Loulouka neobsahují palmový olej
 • během výroby se využívá veškeré odpadní teplo
 • výrobky Loulouka jsou tak udržitelné
 • mléko z malých eko farem znamená také humánní zacházení se zvířaty
 • BIO produkce

Loulouka BIO splňuje tyto certifikace:

 • ISO certification 22000 for food safety management system processes
 • SKAL certification for organic products
 • Swiss organic regulations
 • Swiss organic farming regulations
 • HACCP certification
 • Suisse Guarantee certification
 • Switzerland – US equivalence régime

*Jak požadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou výživu.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.