Nutrilon HA ProExpert 2 výhodné balení 3x800 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: NUTRILON
Nutrilon 2 HA je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50108131

Nutrilon 2 HA je hypoantigenní (HA) dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni. Určeno při dietním postupu pro děti s rodinnou anamnézou alergie (např. atopický ekzém, alergické astma, potravinová alergie, senná rýma).

Nutrilon 2 HA je vhodnou volbou pro Vaše dítě, pokud má v rodinné anamnéze alergická onemocnění a nemůže být plně kojeno. Pokud se v rodině alergie již vyskytuje, zejména pokud jí trpí sourozenci, jeden z rodičů nebo oba rodiče, má dítě zvýšené riziko vzniku alergie. Právě nyní, kdy se Vaše dítě vyvíjí, podléhá různým novým podnětům ze stravy i okolního prostředí a existuje riziko, že na některý z podnětů zareaguje přehnaně, a tím se rozvine alergie. Přípravek umožňuje minimalizovat styk s antigenem (bílkovinou kravského mléka) díky obsahu hydrolyzované bílkoviny, ale neměl by být používán při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka. Na vzniku alergie se podílí více rizikových faktorů (např. výživa, genetické predispozice, ovzduší, okolní prostředí,...), úprava pouze jednoho z těchto faktorů nemusí mít vždy příznivý účinek. Zařazením běžné (ne hypoantigenní) mléčné výživy před touto snižujete její účinnost. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny.

 Nutrilon 2 HA je kojenecké mléko s unikátní klinicky testovanou směsí oligosacharidů GOS / FOS vyvinutou po vzoru oligosacharidů mateřského mléka, kde tvoří 3. největší složku.

Dávkování:

Věk kojenceMnožství výživy na denMnožství nemléčných příkrmů na denVelikost 1 dávkyPříprava 1 dávky. Počet odměrek + voda
6 měsíců800 ml1 - 2133 ml4 + 120 ml
7 - 8 měsíců700 ml2166 ml5 + 150 ml
8 - 10 měsíců600 ml2 - 3200 ml6 + 180 ml
> 10 měsíců500 ml> 3233 ml7 + 210 ml
   266 ml8 + 240 ml


Návod k přípravě:

  1. Umyjte si důkladně ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.
  2. Převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence a nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C.
  3. Odpovídající množství vody vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.
  4. Přidejte odpovídající množství prášku do vody pomocí přiložené odměrky. Vždy používejte dodanou odměrku. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (nejméně 10 vteřin), než se všechen prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.
  6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a připravenou dávku ihned podávejte.

Složení:

Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje, laktóza (z mléka), vláknina (galaktooligosacharidy (z mléka), polyfruktóza), škrob, fosforečnan vápenatý, emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou), dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid vápenatý, chlorid draselný, chlorid sodný, L-arginin, dicitronan trihořečnatý, kyselina L-askorbová, sojový lecitin, L-askorban sodný, L-histidin, síran železnatý, síran zinečnatý, L-karnitin, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, kyselina listová, cholekalciferol, retinyl acetát, síran měďnatý, D-biotin, DL-tokoferyl acetát, DL-tokoferol, retinyl palmitát, riboflavin, ß-karoten, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, jodid draselný, fytomenadion, seleničitan sodný. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.