Penco Energy gel Long Trail citron 35 g

50116104

Sportovní výživa

Skladem na e-shopu

33

Cena za 100 g: 94 Kč

O produktu

Energetický gel s příchutí citrónu je založený na kombinaci sacharidů a elektrolytů. Příjemná konzistence gelu je dosažena speciální výrobní technologií, která využívá přirozené vlastnosti použitých surovin. Neobsahuje přidaná zahušťovadla, která by zbytečně zatěžovala trávení. Nové originální balení s eco-friendly otevíráním sáčku. Energy Gel Long Trail  je vhodný pro všechny typy sportů s dobou zátěže nad 1 hodinu.

Proč používat Energy Gel Long Trail

Nezbytnou podmínkou pro pokračování ve výkonu vysoké intenzity je zpomalení úbytku sacharidových zásob (svalového glykogenu). PencoEnergy Gel Long Trail zvyšuje hladinu sacharidového „paliva“ před a během výkonu. Obsahuje kombinaci sacharidů, elektrolytů a je obohacen vitamínem E. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, který se může stupňovat při extrémní fyzické zátěži. Přítomné ionty sodíku a draslíku doplňují ztracené minerály, které byly vyloučeny potem během náročného výkonu. 

Pomalé uvolňování energie

Unikátní disacharid isomaltulosa (Palatinoza) je první pomalu stravitelný cukr, který poskytuje svalům a mozku stejné množství energie (4 kcal/g) jako sacharosa nebo glukosa, ale v delším časovém intervalu. Zatímco běžný cukr nebo glukosu tělo využije velmi rychle a hladina krevního cukru klesne na bazální hladinu asi po 60 min, isomaltulosa je metabolizována mnohem pomaleji a její hladina v krvi je plně vyčerpána až po 2 hodinách. 

Hlavní vlastnosti:

  • obsahuje speciální směs maltodextrinů a jednoduchých cukrů
  • 10 % isomaltulózy (Palatinose) dodává energii postupně
  • poskytuje ionty sodíku a draslíku
  • neobsahuje přidaná zahušťovadla
  • nové originální balení s s eco-friendly otevíráním sáčku

Použití

PencoEnergy Gel Long Trail je vhodný 5-10 minut před výkonem k doplnění zásob glykogenu, dále každých 30 minut při zátěži a ihned po výkonu pro zkrácení doby regenerace organismu. Používání gelu je jednoduché - každých 30 minut vymačkáte do úst obsah sáčku a zapijete jej vodou nebo velmi zředěným hypotonickým nápojem (200-300 ml). Doplnění tekutin je nezbytné k zabránění dehydratace organismu a vytvoření podmínek pro správné strávení a absorpci gelů. Abyste se na gely mohli spolehnout v průběhu závodu nebo zápasu, je vhodné otestovat již během tréninku. Doporučujeme pro všechny typy sportů s dobou zátěže nad 1 hodinu.

Složení

Maltodextriny 44%, voda, isomaltulóza* (Palatinose TM) 10%, glukóza, fruktóza, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, citronan draselný, citronan sodný, mořská sůl, aroma, barvivo beta karoten, konzervační látky: sorban draselný a benzoan sodný, vitamín E (DL-α-tokoferyl-acetát).*  Isomaltulóza je zdrojem glukózy a fruktózy.

Parametry
Značka Penco
Příchuť Citron
Forma Gel
EAN 8594000865001

Výživové údaje 100g/35g: Energetická hodnota 1180 kJ =280 kcal/413kJ=98 kcal * Tuky 0g/0g z toho nasycené mastné kyseliny 0 g/0 g * Sacharidy 68 g/24 g z toho cukry 24 g/8,5 g * Bílkoviny 0 g/0 g * Sůl 0,4 g/0,15 g, vitamin E 29 mg (242 % RHP*)/ 10 mg (83,5 % RHP*), sodík 170 mg/60 mg, draslík 170 mg (9%RHP*)/60 mg (3% RHP*). *Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby.