Potraviny a nápoje

Wolfberry Pohanková krupice BIO 200 g

Značka: WOLFBERRY

Pohanková krupice BIO Wolfberry z šetrně namleté pohanky v BIO kvalitě. Lehce stravitelná, nutričně velmi hodnotná a přirozeně bezlepková potravina.

*Při nákupu nad 499 Kč získáte slevu 20 % *Při nákupu produktů značky Wolfberry v minimální hodnotě 499 Kč vč. DPH získáte slevu 20 %. Akce platí do 15. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu: Wolfberry Pohanková krupice BIO 200 g

50092540

Ač pohanka není obilovina, bývá mezi obiloviny, díky svým moučným zrnům, často omylem řazena. Pohanka patří do čeledi rdesnovitých, její původní výskyt byl patrně na jižních svazích Himalájí a nejstarší nálezy semen pohanky se datují do doby železné. Jednou z největších předností této plodiny je, že neobsahuje lepek, takže si ji a výrobky z ní mohou dopřát i lidé, kteří trpí celiakií.

V Čechách a na Moravě se pohanka běžně konzumovala už v 16. století a od té doby se traduje i to, že umí prohřát organismus. Postupem času ale došlo téměř k jejímu “zapomenutí“. V současnosti, kdy se lidé začali konečně zajímat o zdravé stravování, zažívá pohanka období “renesance a znovunalezení“. Je to díky tomu, že obsahuje celou řadu enzymů, vitamínů a minerálů, z nichž stojí za zmínku především fosfor, hořčík a rutin. Rutin, kterému se dřív říkalo vitamín P nebo rutosid, napomáhá společně s některými dalšími bioflavonoidy zvyšovat hladinu vitamínu C tak, že ho buďto chrání před oxidací, nebo zvyšuje jeho využitelnost v organismu.

BIO Wolfberry pohanková krupice je šetrně mletá ze zrn pohanky, která je pěstovaná na kontrolovaném ekologickém zemědělství. Perfektně se hodí nejen na přípravu kaše, ale i na výrobu různých těstovin, knedlíků, halušek, lívanečků a noků.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1445 kJ / 348 kcal; Bílkoviny: 9.8 g; Tuk: 1.7 g; Sacharidy: 72 g; Vláknina: 1.6 g

Vitamíny a minerální látky ve 100g: Vápník: 17 mg; Železo: 2.47 mg; Draslík: 320 mg; Sodík: 11 mg; Fosfor: 319 mg; Hořčík: 221 mg; Vitamín B1: 0.224 mg; Vitamín B2: 0.271 mg; Vitamín B6: 0.353 mg; Niacin: 5.135 mg

Produkt ekologického zemědělství v BIO kvalitě.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.