516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Tebokan 40 mg 100 potahovaných tablet

Tebokan 40 mg 100 potahovaných tablet

Tebokan 40 mg 100 potahovaných tablet

50023004
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
260 Kč
Skladem na e-shopu

Tebokan napomáhá prokrvení mozku. Je vhodný především u starších osob, které trpí poruchami paměti, pozornosti a výkyvy nálady.

Podrobné informace o produktu

Léčivý přípravek Tebokan obsahuje extrakt z jinanu dvoulaločnatého (Ginkgo biloba), který se užívá k léčbě příznaků kognitivních poruch u starších osob jako jsou například:

  • poruchy paměti
  • poruchy pozornosti
  • snížená schopnost soustředění
  • emoční labilita

Účinné látky z jinanu rozšiřují malé tepny, lehce působí proti otokům zlepšují průtokové vlastnosti krve a podporují žilní napětí. Jeho vlastnosti se využívají zvláště při poruchách prokrvení mozku. Přípravek je určen pro dospělé pacienty a mladistvé od 12 let. Užívání přípravku se nedoporučuje během těhotenství a kojení.

Dávkování:

Při poruchách duševní výkonnosti užívejte 1 tabletu 3x denně, a to ráno, v poledne a navečer. Nezávisle na jídle, tabletu zapijte tekutinou. Doba léčby závisí na závažnosti příznaků a měla by trvat nejméně 8 týdnů. Pokud se Vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do 8 týdnů, vyhledejte lékaře. Bez porady s lékařem se nesmí přípravek užívat déle než 3 měsíce.

Složení:

Léčivou látkou je Ginkgo bilobae extractum siccum normatum (35 – 67 : 1) extrahovaný acetonem 60% (m/m) v množství 40 mg v 1 potahované tabletě obsahující 8,8-10,8 mg flavonových glykosidů a 2,16-2,64 mg terpenolaktonů (ginkgolidy A, B, C, J a bilobalid).

Pomocnými látkami jsou sodná sůl kroskarmelózy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hypromelóza monohydrát laktózy, makrogol 1500, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, mikrokrystalická celulóza, dimetikonová emulze SE 2, mastek, oxid titaničitý E 171, žlutý oxid železitý E 172.

Upozornění:

Pokud užíváte léky proti srážení krve, nejdříve se poraďte s lékařem o vhodnosti užívání tohoto přípravku.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Tebokan
SUKL název TEBOKAN 40MG TBL FLM 100
Farmakoterapeutická skupina fytofarmaka
Věk dítěte od 12 let
SUKL kód 13491
EAN 9006396111635

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.