Wolfberry BIO Matcha tea 100 g

Čaje a čajové směsi

Značka: WOLFBERRY
Wolfberry Matcha tea BIO je exkluzivní zelený čaj. Tento velmi kvalitní, tmavě zelený prášek vzniká mletím čajových lístků Tencha.
Skladem na e-shopu
169

Cena za 100 g: 169 Kč

O produktu

50120667

Wolfberry Matcha tea BIO je exkluzivní zelený čaj, který vzniká mletím čajových lístků Tencha. Ty se pěstují výhradně na zastíněných plantážích a musí být z první jarní sklizně. Matcha čaj se nefermentuje a tak v něm zůstávají zachovány veškeré aminokyseliny, vitamíny, minerální látky a vláknina. Zelený čaj je výborným antioxidantem.

Hlavní vlastnosti:

  • zelený čaj příznivě působí na osvěžení těla
  • podporuje fyzické a duševní schopnosti
  • přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti
  • antioxidant

Složení

Matcha je 100% zelený čaj.

Nutriční hodnoty

Energie: 1591kJ/380kcal; Tuky: 16g – z toho nasycené 3g, mononenasycené 9g, polynenasycené 3g; Sacharidy: 58g – z toho cukry 40g; Bílkoviny: 8g; Sůl: 0g; Vláknina: 6g.

Použití

Čaj připravíte tak, že zalijete jednu čajovou lžičku prášku 200ml 80 °C vody. Tuto směs 3 minuty šleháte metličkou nebo ponorným mixérem. Poté by měl vzniknout krásně napěněný matcha čaj. Matcha je vhodný i k přípravě pokrmů teplé i studené kuchyně a zákusků. Všemu jídlu dodává krásně zelenou barvu, výraznou chuť a aroma. Nejvíce se používá k přípravě japonských a čínských jídel.

Doporučená denní dávka

3g čaje (1 vrchovatá čajová lžička) na 150-200 ml vody o teplotě 70°- 80°C.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.