Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Bolest stehna při užívání Atorvastatinu

    Dotaz z 18. 6. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Bolí mě stehno na vnější straně už dlouho.beru lék Atorvastin a už od začátku mám tenhle problém.cholesterol mám už v pořádku,ale prý ho musím brát,kvuli srdci,mám aritmie.dekuji
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    bolesť svalov (myopie) býva často spájaná so statínmi, lekár by mal mať o tejto bolesti povedomie. Ak je potrebné v liečbe pokračovať, možnosťou je pridanie koenzýmu Q10 ku statínu. Ide o telu vlastný antioxidant, ktorý chráni srdce, cievy, prispieva ku zdraviou svalov a nervového systému, riadi energetický metabolizmus buniek. Hladina koenzýmu Q10 v organizme  je významne znížená užívanými statínmi už od začiatku liečby. Odporúčaná dávka je 100-150 mg koenzýmu denne. U miernej myopatie je možno prejsť na iný druh statínu (napr. nízkodávkový rosuvastatin).

    S pozdravom

    Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně