Acidofolan tbl.50

Doplněk stravy

Značka: ACIDOFIT
Pro podporu krvetvorby, pro zdravý vývoj a růst plodu

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50051213

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamin ze skupiny B, který je důležitý pro tělesné funkce vyžadující buněčné dělení (např. krvetvorba, hojení ran). Dostatečné množství kyseliny listové při početí a v prvních třech měsících těhotenství snižuje riziko vážných vrozených poruch, včetně rozštěpu patra a páteře. Nedostatek kyseliny listové se často vyskytuje při nevyvážené stravě, léčbě antiepileptiky a cytostatiky, u alkoholiků a pacientů s Crohnovou chorobou nebo celiakií.

Železo je nezbytnou součástí hemoglobinu, který zajišťuje přenos kyslíku do všech tělesných buněk. Nedostatkem železa jsou ohroženy především ženy v těhotenství, při kojení a při silné menstruaci. Prvotním příznakem nedostatku železa je únava a celková ochablost.

Vitamin B12 je důležitý především pro správnou funkci krvetvorby a nervového systému. Nedostatek tohoto vitaminu se projevuje chudokrevností, hubnutím, zhoršováním paměti, duševní výkonnosti a svalové koordinace.

Projevy nedostatku kyseliny listové, železa nebo vitaminu B12:
  • zvýšená krvácivost,
  • chudokrevnost,
  • poruchy růstu, neplodnost,
  • únava, celková ochablost.
Složení:
Kyselina listová 1000 μg (500 % DDD),
Železo 14 mg (100 % DDD),
Vitamin B12 0,5 μg (20 % DDD)
v 1 tabletě, tj. v jedné denní dávce.

% DDD představuje podíl z denní doporučené dávky pro dospělé v ČR.

Upozornění:
Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktosy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti do 3 let.

Dávkování a způsob užití:
1 tableta 1× denně.

Balení:
50 potahovaných tablet

Zdroj: http://www.promed.cz/

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.