Olynth Plus 0,5 mg/ml + 50 mg/ml nosní sprej 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek

NAVÍC kapesníčky Olynth Při nákupu tohoto produktu získáte NAVÍC kapesníčky Olynth za 0,01 Kč. Akce platí do 31. 8. 2020 nebo do vyprodání zásob. Podmínky akce

Skladem na e-shopu

109 ušetříte 20 Kč

Původní cena 129 Kč, sleva 16%

O produktu

Nosní sprej Olynth Plus způsobuje rychlé stažení cév nosní sliznice, a tím snižuje její otok. Usnadňuje dýchání nosem. Zároveň díky obsahu dexpanthenolu podporuje hojení a chrání nosní sliznici. Přípravek Olynth Plus 0,5 mg/ml + 50 mg/ml se používá u dětí od 2 do 6 let.

Kdy se užívá?

  • ke snížení otoku při zánětu nosní sliznice (rýmě) a podpoře hojení poraněné nosní sliznice
  • k úlevě při nealergickém zánětu nosní sliznice (rhinitis vasomotorica)
  • k léčbě zhoršeného dýchání nosem po operacích nosu

Dávkování

Dětem od 2 do 6 let aplikujte 1 vstřik do každé nosní dírky až 3x denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 7 dní. Opakované použití je možné pouze po několikadenní přestávce v používání. Pokud se příznaky Vašeho dítěte zhorší nebo nezlepší do 3 dnů, poraďte se s lékařem.

Složení

Léčivými látkami jsou xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg a dexpanthenolum 50 mg v jednom ml roztoku nosního spreje. Jeden vstřik obsahuje 0,1 ml roztoku nosního spreje obsahující xylometazolini hydrochloridum 0,05 mg a dexpanthenolum 5,0 mg.

Dalšími složkami jsou dihydrogenfosforečnan draselný, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, voda pro injekci.

Upozornění

Nepoužívejte dlouhodobě a ve vysokých dávkách. Z hygienických důvodů a aby se zabránilo infekcím má být každá lahvička spreje používána jen tou samou osobou.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.