FLIXONASE nosní sprej 60 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Nosní sprej na léčbu alergické rýmy. Ulevuje od kýchání, svědění nosu, ucpaného nosu, svědění a slzení očí.

Produkt ješte není dostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

369
Dočasně nedostupné

O produktu

50098471

Nosní sprej Flixonase pomáhá při léčbě příznaků alergické rýmy, která vzniká v důsledku senné rýmy nebo jiných alergenů v prostředí např. roztoči, spory plísní, zvířecí srst. Zmírňuje kýchání, svědění očí a nosu, slzení po dobu až 24 hodin. Sprej oceníte i při ucpaném nosu. Ochranná funkce přípravku se může rozvinout za 3-4 dny, proto je důležité používat sprej pravidelně. Flixonase nosní sprej mohou používat dospělí od 18 let.


Dávkování

Dospělí aplikují dva vstřiky do každé nosní dírky 1x denně, nejlépe ráno. Jakmile se příznaky zlepší, můžete snížit dávku na jeden vstřik 1x denně. Při obzvláště závažných příznacích můžete dávku krátkodobě zvýšit na dva vstřiky 2x denně do každé nosní dírky.

Nepoužívejte více než 8 vstřiků (4 do každé nosní dírky) denně. Pokud se příznaky nezlepší do 7 dnů, poraďte se o dalším používání s lékařem. Nepoužívejte déle než 3 měsíce.

Složení

Léčivou látkou je fluticasoni propionas; jeden vstřik poskytuje 100 mg suspenze obsahující fluticasoni propionas 50 mikrogramů jako podanou dávku.

Dalšími složkami jsou glukosa, mikrokystalická celulosa, sodná sůl karmelosy, fenethylalkohol, benzalkonium-chlorid, polysorbát 80 a čištěná voda.

Upozornění

Nepoužívejte u dětí a dospívajících do 18 let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Podávejte pouze do nosu. Přípravek Flixonase obsahuje benzalkonium-chlorid, který může způsobovat podráždění a obzvláště při dlouhodobém použití edém nosní sliznice.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.