Frontline Spot on Dog XL 4.02 ml pes 40-60 kg 3 pipety

Veterinární léčivý přípravek

Značka: FRONTLINE
Frontline Spot On pro psy XL 40-60 kg v praktické pipetě je osvědčené řešení v boji proti blechám, klíšťatům a všenkám. Účinek přetrvává několik týdnů.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
679

O produktu

50126827

Osvědčené a jednoduché řešení v boji proti blechám, klíšťatům a všenkám. Frontline Spot On pro psy obsahuje roztok v praktické pipetě, který se aplikuje na kůži zvířete. Pomáhá léčit a působí preventivně několik týdnů proti napadení blechami (Ctenocephalides spp.), klíšťaty (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) a všenkami. Přípravek se používá také k léčbě a kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD) u psů. Jedna pipeta 4,02 ml (XL) je určena pro psa o hmotnosti do 60 kg.

Proti jakým parazitům Frontline Spot On působí?

  • zabíjí dospělé blechy během 24 hodin po napadení Vašeho zvířete
  • eliminuje více než 90 % klíšťat během 48 hodin po přichycení na zvířeti a tím snižuje riziko přenosu onemocnění
  • usmrtí všenky na zvířeti nejpozději do 48 hodin

Účinnost Frontline přetrvává několik týdnů

Frontline není systémový lék, to znamená, že není distribuován krevním oběhem, ale zůstává na povrchu kůže zvířete. Zabíjí parazity prostým kontaktem: z místa aplikace se rozšíří na celý povrch těla, soustředí se v mazových žlázkách a z nich obnovuje účinnou koncentraci na povrchu kůže a srsti. Tak je antiparazitární ochrana udržována týden po týdnu. Frontline zůstává účinný i pokud zvíře na procházce zmokne nebo po koupání a šamponování. Pro zachování účinnosti by však frekvence koupání neměla být častější než 1x týdně.

Frontline působí na nervový systém parazitů

Když zasažené blechy hynou, přemísťují se na povrch těla. Proto se může stát, že uvidíte na svém zvířeti více blech než před zahájením léčby přípravkem Frontline!

Frontline Spot on Dog XL 4.02 ml pes 40-60 kg 3 pipetya


Dávkování

  • Držte pipetu ve svislé poloze směrem od Vás, klepněte do pipety a odlomte hrot v místě dělící rýhy.
  • Rozhrňte srst zvířete mezi lopatkami, kde se zvířata nemohou olízat, poté umístěte hrot pipety na kůži.
  • Vymáčkněte obsah do jednoho nebo dvou míst mezi lopatkami.
  • Jakmile je místo podání suché, můžete manipulovat se svým mazlíčkem jako obvykle.
  • Počkejte 48 hodin, než Vaše zvíře vykoupete nebo ho pustíte do vody.
  • Pro udržování ochrany proti blechám a klíšťatům podávejte přípravek Frontline Spot On znovu po měsíci. Ošetřete všechna zvířata ve Vaší domácnosti.
  • Minimální interval mezi aplikacemi je 4 týdny.

Složení

Fipronilum 0,402 g, Butylhydroxyanisol 0,804 mg, Butylhydroxytoluen 0,402 mg.

Upozornění

Neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a psům vážícím méně než 40 kg. Neaplikujte nemocným psům nebo psům v rekonvalescenci. Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice, kůže a očí.

Bezpečnost

Frontline Spot On je veterinární léčivý přípravek. Proto byl podroben velmi přísným hodnocením, týkajícím se bezpečnosti, kvality a účinnosti, aby byly splněny požadavky regulačních úřadů ve Francii i v dalších zemích, kde byla tato značka uvedena na trh. Produkty řady Frontline splňují požadavky na bezpečnost u koček, fretek a psů, pokud jsou použity v souladu s návodem.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.