Ibudolor 40 mg/ml perorální suspenze 100 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

59 ušetříte 60 Kč

Původní cena 119 Kč, sleva 50%

O produktu

Ibudolor 40 mg/ml s léčivou látkou ibuprofen zmírňuje bolest, tlumí horečku a má protizánětlivý účinek. Přípravek Ibudolor 40 mg/ml se používá krátkodobě k léčbě příznaků bolesti zubů, bolesti hlavy, bolesti při menstruaci a také snižuje horečku. Perorální suspenze Ibudolor 40 mg/ml je určena pro dospělé, dospívající a děti od 1 roku s tělesnou hmotností od 10 kg.

Dávkování

Dospělí a dospívající s tělesnou hmotností od 40 kg užívají jednorázově 5-10 ml suspenze, maximálně 30 ml denně.

U dětí a dospívajících se Ibudolor dávkuje podle tělesné hmotnosti, zpravidla se podává 7 až 10 mg/kg tělesné hmotnosti jako jednorázová dávka až do maximální celkové denní dávky 30 mg/kg tělesné hmotnosti (viz. příbalový leták). Interval mezi jednotlivými dávkami musí být alespoň 6 hodin. Bez porady s lékařem neužívejte déle než 3 dny.

Složení

Léčivou látkou je ibuprofenum 40 mg v 1 ml perorální suspenze.

Dalšími složkami přípravku jsou monohydrát kyseliny citronové, glycerol, roztok maltitolu (E965), sodná sůl methylparabenu (E219), sodná sůl propylparabenu (E217), polysorbát 80, sodná sůl sacharinu, čištěná voda, xanthanová klovatina, třešňové aroma.

Upozornění

Přípravek Ibudolor obsahuje roztok maltitolu. Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Dále obsahuje sodnou sůl methylparabenu (E219) a sodnou sůl propylparabenu (E217), které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.