Mavena B12 Akut Gel 50 ml

Zdravotnické prostředky

Značka: MAVENA
Gel Mavena B12 Akut je určený k lokální léčbě akutní atopické dermatitidy. Chladí a hydratuje pokožku.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
379

O produktu

50127869

Atopická dermatitida neboli ekzém je svědivé až bolestivé chronické, těžko zvladatelné onemocnění, u kterého se střídají období zlepšení a zhoršení. Gel Mavena B12 Akut se používá k ošetření mokvajících ploch pokožky v akutní fázi atopické dermatitidy a psoriázy. Obsahuje účinnou látku vitamin B12, který váže přebytečný oxid dusnatý vznikající při zánětu, čímž zmírňuje jeho negativní účinky. Vytváří tak příznivé prostředí pro přirozenou obnovu poškozené kůže. Pro regeneraci kožní bariéry je však nutná aplikace krému nebo masti s bohatým obsahem lipidů, hned po odeznění akutního zánětu. Gel Mavena B12 Akut působí protizánětlivě, zklidňuje svědění a zarudnutí s dlouhodobým účinkem.

Vitamin B12 v boji proti zánětu

Vitamin B12 (kyanokobalamin) má prokazatelné protizánětlivé účinky. Jde o velké molekuly, které se díky patentované technologii dostanou do kůže a přímo v ní účinně působí proti zánětu. Vitamín B12 váže oxid dusnatý, čímž zabraňuje tvorbě cytotoxických peroxynitritů, které vznikají v důsledku zánětu. Zároveň dává přípravkům jejich typickou růžovou barvu.

Hlavní vlastnosti:

  • gel k ošetření pokožky při akutní fázi atopické dermatitidy
  • chladí a hydratuje
  • zmírňuje pocit svědění
  • pomáhá obnovit poškozenou bariéru kůže
  • vhodný na mokvající plochy

Složení

Účinná látka: Kyanokobalamin 0,7 mg/g (Vitamin B12), pomocné látky: Aqua, Dexpanthenol, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Niacinamide, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polysorbate 20, Polyaminopropyl Biguanide, Oleuropeinyl Glucoside, Rosmarinyl Glucoside.

Použití

Naneste na postižená místa několikrát denně. Přípravek je žádoucí jemně vmasírovat do kůže. Je vhodný pro děti, dospívající i dospělé. Růžová barva gelu je způsobena vitaminem B12. Jelikož jde o vitamín rozpustný ve vodě, případně skvrny lze odstranit praním už při teplotě 30 ° C.

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí. Tubu uzavřete po každém použití.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.