Neo-Bronchol 20 pastilek

Neo-Bronchol 20 pastilek

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
114 Kč 115 Kč Dostupnost:
skladem

NEO-BRONCHOL pastilky s účinnou látkou ambroxolem zkapalňují viskozní hlen v prostoru průdušek a podporují jeho uvolňování a vykašlávání

Podrobné informace o produktu

Ambroxol zkapalňuje hlen v prostoru průdušek a podporuje jeho uvolňování a vykašlávání.

Složení - účinné látky
Ambroxoli hydrochloridum 15 mg v 1 pastilce.

Pomocné látky
Sorbitol 70%, arabská guma, mátový olej, eukalyptový olej, sacharin, tekutý parafin, čištěná voda.

Indikační skupina
Expektorans, mukolytikum.

Indikace
Přípravek je vhodný u akutních a chronických onemocnění dýchacích cest, provázených zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu a ztíženým transportem a vykašláváním hlenu. Bez porady s lékařem mohou přípravek užívat dospělí, mladiství a děti nad 12 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět průdušek, hrtanu, průdušnice a chřipka a při dráždivém kašli při nachlazení.
Na doporučení lékaře, který určí dávkování a délku léčby, může být přípravek užíván dospělými a mladistvými nebo podáván dětem nad 12 let u chronických zánětů průdušek, hrtanu, průdušnice, průduškového astmatu, bronchiolitidy (zánět průdušinek), rozedmy plic, bronchiektázií (rozšíření průdušek) a při léčbě chronického zánětu hrtanu, akutní i chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin), u předoperačních a pooperačních stavů spojených s větší tvorbou vazkého hlenu v dýchacích cestách a při léčbě nebo prevenci syndromu dechové tísně novorozenců.
Dětem od 12 let by měl být Neo-Bronchol podáván vždy jen na doporučení lékaře.

Kontraindikace
Přípravek nesmí užívat nemocný, který je přecitlivělý na ambroxol nebo některou další složku přípravku. Při narušené funkci řasinek a větším množství sekretu v průduškách se o vhodnosti používání přípravku Neo-Bronchol poraďte s lékařem.
Během těhotenství, zvláště v jeho první třetině a v době kojení lze přípravek užívat pouze po poradě s lékařem.

Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen ale mohou se vyskytnout zažívací nebo střevní potíže jako nevolnost nebo bolesti břicha. Užívání přípravku může též u některých nemocných způsobit zácpu nebo se projeví sníženým močením. Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
Zřídka se mohou vyskytnout alergické reakce (např. kožní vyrážka, otoky obličeje, dušnost a vzestup teploty s třesavkou) a v ojedinělých případech vzniká zánětlivé onemocnění kůže, které může vésti k akutnímu stavu v důsledku přecitlivělosti (anafylaktickému šoku, který se projevuje těžkou dušností, poklesem krevního tlaku a oběhovým selháním).
Při výskytu těchto nežádoucích účinků přerušte okamžitě užívání přípravku a vyhledejte lékaře.

Interakce
Účinky přípravku Neo-Bronchol a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Nedoporučuje se současné užívání přípravku Neo-Bronchol a léčiv, které utišují kašel. Jestliže užíváte již jiné léky, poraďte se s lékařem, než začnete užívat přípravek Neo-Bronchol.
Současné užívání přípravku s antibiotiky (amoxicilin, erythromycin, cefuroxim, doxycylin) vede ke zvýšenému přechodu antibiotik do plicní tkáně a hlenu.

Dávkování
Pokud lékař neurčí jinak, doporučují se pro dospělé a děti nad 12 let 3krát denně 2 pastilky během prvních 2-3 dnů a dále 3krát denně 1 pastilka.

Způsob použití
Pastilky se užívají nejlépe po jídle. Bez porady s lékařem je možno užívat přípravek nejdéle 10 dní. Delší dobu trvání léčby určí vždy lékař individuálně podle stavu nemocného.

Upozornění
Pokud lékař určí individuálně dávku a délku užívání, řiďte se přesně podle jeho pokynů.
Jestliže se do 7 dnů u dospělých a 4 dnů u dětí stav nebo příznaky onemocnění nezlepší nebo se naopak zhorší, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
Diabetici musí při užívání přípravku počítat s tím, že obsahuje 922,2 mg sorbitolu. Nemocní s těžkou nedostatečností ledvin se musí poradit s lékařem o snížení dávek a prodloužení doby mezi jednotlivými dávkami.
Bez doporučení lékaře neužívejte současně jiné přípravky ani jiné volně prodejné léky.
Dojde-li k předávkování nebo k náhodnému požití přípravku dítětem, poraďte se s lékařem.
Uchovávání
Přípravek je nutno uchovávat při teplotě nepřesahující 25 st. C a chránit před světlem.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení
20 pastilek v 1 balení

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Zdroj: www.bayer-leky.cz

Příbalový leták / Složení

Parametry produktu

  • Způsob užití
  • Vnitřní
  • Forma
  • Pastilky
  • Pro koho
  • Od 12 let
  • SUKL
  • 85949
  • EAN
  • 902099
Ověření internetových stránek a lékárny: Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků