NU-GEL hydrogelový obvaz s alginátem 25 g

Zdravotnické prostředky

NU-GEL je hydrogelové krytí s alginátem určené na odstraňování nekrotické tkáně a odloupnutí strupu z rány a na léčbu chronických ran ve všech stádiích hojení.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50027094

NU-GEL je čirý hydroaktivní amorfní gel obsahující alginát sodný. Hydrogel vytváří vlhké prostředí nezbytné pro hojení rány, které pomáhá přirozenému vyčištění rány, přičemž alginátová složka zesiluje jeho absorpční schopnosti. Gel lze použít ke změkčení a hydrataci příškvarů (eschar) usnadněním rehydratace rány.

NU-GEL rehydratuje nekrotickou tkáň a povleklou ránu, podporuje proces čištění ran a granulaci. Pokud se objeví infekce v ráně, je nutné nasadit vhodnou antimikrobiální léčbu. Hydrogel se poté může používat i nadále, avšak pouze pod dohledem lékaře.

Použití:

Ránu předem pečlivě očistěte a osušte pokožku v okolí. Na ránu aplikujte hydrogel ve vrstvě o tloušťce nejméně 5 mm a překryjte vhodným sekundárním obvazem. 

K očištění můžete ránu opláchnout sterilním fyziologickým roztokem. V závislosti na množství sekrece z rány je možné hydrogel NU-GEL® ponechat v ráně až 3 dny. Dojde-li k prosakování sekundárním obvazem, vyměňte hydrogel NU-GEL®.

Upozornění:

Hydrogel NU-GEL® obsahuje propylenglykol, který může u malého počtu pacientů způsobovat podráždění nebo senzibilizaci. Při zpozorování takové reakce je nutné používání hydrogelu NU-GEL® přerušit.

Hydrogel je určen jen na jedno použití.


Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.