Osmigen 500 mg 30 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: OSMIGEN
Léčba příznaků a projevů chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin a léčba hemoroidů u dospělých.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
185

O produktu

50106145

Osmigen 500 mg zvyšuje napětí žilní stěny a odolnost krevních kapilár. Omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivý účinek. Osmigen 500 mg pomáhá při léčbě chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin včetně bércového vředu. Zmírňuje otoky, bolest, noční křeče, trofické změny kůže a snižuje pocit tíhy v nohou. Užívá se také při léčbě hemoroidů, které se projevují svěděním, bolestí či krvácením v oblasti konečníku a potížemi s vyprazdňováním. Přípravek Osmigen 500 mg mohou užívat dospělí.


Dávkování

Při léčbě chronické žilní nedostatečnosti užívají dospělí 2 tablety denně v jedné dávce nebo ve dvou oddělených dávkách (1 tableta v poledne a 1 tableta večer). Pokud se příznaky nezlepší do 3 týdnů, poraďte se o další léčbě s lékařem.

V případě akutního zánětu hemoroidů dospělí užívají po dobu prvních 4 dnů až 6 tablet denně (nejlépe ve dvou oddělených dávkách), poté po dobu následujících 3 dnů užívají 4 tablety denně (nejlépe ve dvou oddělených dávkách). Následně se pokračuje tzv. udržovací dávkou 2 tablety denně (užívají se v jedné dávce nebo dvou oddělených dávkách). Pokud příznaky hemoroidů do 14 dnů nevymizí, je třeba se poradit s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je diosminum micronisatum 500 mg v jedné potahované tabletě.

Pomocnými látkami jsou mikrokrystalická celulóza (E460), želatina, mastek, magnesium-stearát, sodná sůl karboxymetyl škrobu (typ A), čištěná voda, červený oxid železitý (E172), žlutý oxid železitý (E172), potahová soustava Opadry OY-L28900 bílá (obsahující oxid titaničitý (E171), hypromelózu, makrogol 4000, monohydrát laktózy).

Upozornění

Přípravek Osmigen 500 mg není určen pro léčbu dětí a dospívajících (mladších 18 let). Přípravek obsahuje monohydrát laktózy. Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.