Rutacid 20 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Produkt již není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

Jak žvýkací tablety Rutacid působí
Žvýkací tablety Rutacid obsahují hydrotalcit, který patří mezi nesystémově působící antacida. Hydrotalcit snižuje kyselost žaludečních šťáv a tím odstraňuje nebo zmírňuje potíže spojené s nadměrným vylučováním žaludeční kyseliny. Účinkuje velmi rychle a dlouhodobě díky speciální síťové a vrstvené struktuře účinné látky, ze které se uvolňují hořčíkové a hliníkové ionty podle koncentrace kyseliny v žaludku.
Kromě toho, že neutralizují kyselinu, hydrotalcit deaktivuje pepsin, který váže žlučové kyseliny a lyzolecitin, které při refluxu přecházejí z dvanácterníku do žaludku a narušují žaludeční sliznici. Hydrotalcit posiluje bezpečnostní mechanismus a tím chrání žaludeční sliznici před agresivními činiteli a zároveň urychluje hojení poškozené žaludeční sliznice.

Kdy užívat žvýkací tablety Rutacid
Žvýkací tablety Rutacid odstraňují nebo snižují potíže, které jsou spojené s nadměrným vylučováním žaludeční kyseliny:

  • snížení koncentrace kyseliny, pálení žáhypálení a bolest žaludku
  • zánět žaludeční sliznice (gastritida), která je následkem stresu, nesprávné výživy přílišného požívání alkoholických nápojů nebo nesteroidních protizánětlivých léků.

Žvýkací tablety Rutacid urychlují hojení žaludečních a dvanácterníkových ran a jsou účinné i při udržovací léčbě chronického ulcerózního onemocnění.

Jak užívat žvýkací tablety Rutacid
Žvýkací tablety Rutacid nikdy nepolykejte celé, ale vždy je jen pečlivě žvýkejte.
Dospělí: užívejte 1 až 2 tablety 3x až 4x denně, hodinu po jídle a před spaním, respektive jakmile se objeví uvedené potíže.
Děti ve věku 6 až 12 let: 1 tabletu 3x až 4x denně, hodinu po jídle a před spaním, respektive jakmile se objeví uvedené potíže.

Pokud máte pocit, že je účinek léčiva příliš silný nebo příliš slabý, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Složení
1 žvýkací tableta obsahuje 500 mg hydrotalcitu.

Před použitím léku si pozorně přečtěte obsah příbalového letáku! O případných rizicích a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Balení:
20 tablet

Zdroj: www.krka.biz/cz

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.