Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • DGR léčba

    Dotaz z 20. 8. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den,v červnu mi byl diagnostikován DGR a měla jsem brát omeprazol 40mg. Přestal účinkovat a tak jsem dostala Pantoprazol. Jenomže mi stejně nepomáhá. Už nevím co dál, Je mi neustále špatně, nausea, pocitže se mi chce navelkou atd.Už dlouho mám prujmy. Co mám dělat?
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    ve Vašem případě je vhodná návštěva gastroenterologa, který může zvážit nasazení například sukralfátu, cholestyraminu nebo itopridu. Součástí léčby jsou kromě farmakoterapie i dietní a režimová opatření. Je třeba snížit velikost porcí, jíst menší porce vícekrát denně. Vhodné je omezit jedení pozdě v noci, vyvarovat se skrčené nebo vodorovné polohy těsně po jídle. Z problematických potravin je třeba se vyhnout hlavně těžkým a mastným jídlům, tučným mléčným produktům, pikantním jídlům, kofeinovým a alkoholickým nápojům. Doporučuji volit sepíše kašovité konzistence jídel, dbat na dostatočný příjem tekutin a pokud možno eliminovat co nejvíce stres.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné