Mucosolvan pro dospělé sirup 100ml

Mucosolvan pro dospělé sirup 100ml

50012502
Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
109 Kč Dostupnost na e-shopu:
Skladem
Mucosolvan

Ambroxol, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN junior, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující transport hlenu.

Podrobné informace o produktu

Informace pro použití, čtěte pozorně! 

Mucosolvan pro dospělé
(Ambroxoli hydrochloridum)
sirup 

Složení
Léčivá látka:
Ambroxoli hydrochloridum  30 mg v 5 ml sirupu

Pomocné látky: Hyetelosa, draselná sůl acesulfamu, nekrystalizující sorbitol 70%, glycerol 85%, kyselina benzoová, jahodové aroma, vanilkové aroma,  čištěná voda

Indikační skupina
Expektorancia, mukolytika

Charakteristika
Ambroxol, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující transport hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepší transport a vylučování hlenu (mukociliární clearance), čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle.

Indikace
Přípravek užívejte při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice, rýmu a záněty nosohltanu (a související záněty středouší a vedlejších dutin nosních), a dále o chronická onemocnění jako např. chronická bronchitida a chronická obstrukční plicní nemoc. Akutní a chronická onemocnění dýchacích cest jsou provázena zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu a jeho ztíženým vykašláváním. Mukolytická léčba (tzn. snižující viskozitu hlenu) usnadňuje toto vykašlávání.

Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé je určen především pro dospělé, mohou ho však užívat i mladiství a děti.

Kontraindikace
Neužívejte MUCOSOLVAN pro dospělé, jestliže jste přecitlivělí (alergičtí) na ambroxol nebo kteroukoli pomocnou látku obsaženou v přípravku.

Nežádoucí účinky
MUCOSOLVAN pro dospělé je obvykle dobře snášen. Mohou se dostavit lehké zažívací obtíže (pálení žáhy, nechutenství, příležitostně pocit na zvracení, zvracení, průjem). Mohou se vyskytnout alergické reakce, zejména kožní vyrážky, kopřivka, angioedém, anafylaktické reakce (včetně anafylaktického šoku). Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) přípravku poraďte s lékařem.
Pokud se při užívání přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé objeví nová vyrážka na kůži nebo na sliznici, je třeba lék vysadit a okamžitě vyhledat lékaře. Může se jednat o vzácné kožní projevy (vyvolané vlastním onemocněním nebo užíváním dalších léků), které se mohou objevit při užívání mukolytických látek, jako je např. ambroxol.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) přípravku poraďte s lékařem.

Interakce
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
Současné užívání přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé a antibiotik (amoxicilin, cefuroxim, erythromycin) vede ke zvýšení koncentrace antibiotik v hlenu, který se vytváří v dýchacích cestách.
Další klinicky významné působení s ostatními léky není známo.

Dávkování a způsob použití
Pokud není lékařem určeno jinak, je doporučeno následující dávkování (5 ml sirupu = 1 čajová lžička):
Dospělí a děti nad 12 let: 10 ml (2 čajové lžičky) 2x denně

Na doporučení lékaře je možno MUCOSOLVAN pro dospělé, sirup 30 mg/5 ml, podat i dětem do 12 let. V tom případě je doporučováno následující schéma dávkování závislé na závažnosti onemocnění:
Děti od 6 do 12 let:  5 ml (1 čajová lžička) 2 - 3x denně
Děti od 2 do 6 let:  2,5 ml (1/2 čajové lžičky) 3x denně
Děti od 1 do 2 let:  2,5 ml (1/2 čajové lžičky) 2x denně
Tyto dvojnásobné dávky oproti doporučovaným terapeutickým dávkám léčivé látky ambroxoli hydrochloridum jsou vhodné pro úvodní dávkování v počáteční akutní fázi onemocnění, poté mohou být sníženy na polovinu. Dávkování určí lékař na základě závažnosti onemocnění. Již od počátku léčby je možno podávat i dávky poloviční.

Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé se podává při jídle. Výše uvedená množství se dávkují buď přiloženou odměrkou, nebo čajovou lžičkou.

Při podávání dětem také můžete použít sirup MUCOSOLVANu o síle 15 mg/5 ml.
Pokud Vám nevyhovuje léková forma sirup, můžete použít MUCOSOLVAN roztok, tablety nebo MUCOSOLVAN Retard – tobolky s prodlouženým uvolňováním.

Dávkování sirupu MUCOSOLVAN pro dospělé je určeno k léčbě akutních onemocnění dýchacích cest a úvodní léčbu chronických stavů, např. opětovné akutní vzplanutí chronického zánětu průdušek, zánět průdušek, tzv. „kuřácký kašel“, zánět hrtanu, zánět průdušnice a rýma. Akutní záněty jsou obvykle doprovázeny suchým dráždivým kašlem, případně ještě pocitem pálení na hrudi u zánětu průdušek a chrapotem u zánětu hrtanu. V dalším průběhu dochází k tvorbě vazkého hlenu a postupnému vykašlávání. U chronických stavů převažuje vlhký typ kašle s vykašláváním.

Délka léčby přípravkem MUCOSOLVAN pro dospělé je určena individuálně, v závislosti na indikaci a typu onemocnění. Pokud se však při akutním onemocnění dýchacích cest příznaky během 7-10 dnů (u dětí do 6ti let během 3 dnů) významně nezlepší nebo se zhoršují, je třeba vyhledat lékaře.
Přípravek neužívejte bez porady s lékařem déle než 3 týdny.
Dlouhodobé užívání přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé u chronických onemocnění je možné po poradě s lékařem.

Upozornění
MUCOSOLVAN pro dospělé, sirup, obsahuje 5 g sorbitolu v maximální doporučené denní dávce (20 ml). Pacienti s vrozenou nesnášenlivostí fruktózy nesmí tento přípravek užívat. Sorbitol může mít také mírný laxativní účinek.
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé neobsahuje cukr, proto je vhodný i pro diabetiky.Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze po poradě s lékařem, jeho užívání není doporučeno v prvních 3 měsících těhotenství. Není doporučeno užívat MUCOSOLVAN pro dospělé při kojení.
Dosud nebyly zaznamenány žádné projevy předávkování. Pokud se vyskytnou jakékoli případné projevy předávkování, vyhledejte lékaře.

Uchovávání
Žádné zvláštní podmínky uchovávání.
Po prvním otevření spotřebujte do 6 měsíců.

Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
100 ml sirupu

Datum poslední revize
20.5.2009

Výrobce
Delpharm Reims, Reims, Francie

Držitel rozhodnutí o registraci
Boehringer Ingelheim International GmbH
Ingelheim am Rhein, Německo

BALENÍ
100 ml sirupu

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

Příbalový leták / Složení

Parametry produktu

Značka Mucosolvan Způsob užití Vnitřní
Pro koho Od 1 roku Farmakoterapeutická skupina expektorancia, mukolytika
SUKL 104694 EAN 907180

Lidé také kupují:

99 Kč
Dr.Max Ambroxol 30mg/5ml, sirup 100ml Registrovaný léčivý přípravek

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.