Paralen Extra proti bolesti 12 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

O produktu

Léčivý přípravek Paralen Extra proti bolesti ulevuje od mírné až středně silné bolesti kombinací dvou látek. Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Kofein zmírňuje únavu, zesiluje účinek paracetamolu, a tím pomáhá zmírňovat bolest. Léčivý přípravek Paralen Extra proti bolesti přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako je horečka a bolest v krku. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12 let.

Paralen Extra proti bolesti ulevuje od bolestí mírné až středně silné intenzity:

  • bolesti hlavy
  • migréna
  • bolesti zad, zubů
  • revmatické a svalové bolesti
  • bolestivá menstruace

Dávkování

Dospělí a dospívající: 1-2 tablety dle potřeby až 4krát denně v časových odstupech nejméně 4 hodin. Jedna dávka 1 tablety je vhodná pro jednotlivce s hmotností méně než 60 kg, zatímco jedna dávka 2 tablet je vhodná pouze pro jednotlivce o hmotnosti 60 kg a více. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Děti 12–15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Neužívejte léčivý přípravek bez doporučení lékaře déle než 7 dní.

Složení

Léčivá látka: Paracetamolum, coffeinum. Jeden tableta obsahuje paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg. Další složky: Předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, kyselina stearová 95%, mikrokrystalická celulosa, hypromelosa 2910/5, makrogol 6000, oxid titaničitý, simetikonová emulze SE 4, mastek.

Upozornění

Tento přípravek obsahuje paracetamol. Nepoužívejte jej současně s jinými léky obsahujícími paracetamol. Nepoužívejte tento přípravek, pokud trpíte jaterním onemocněním. Během léčby nepijte alkoholické nápoje, protože riziko poškození jater se může zvýšit. Měli byste omezit pití nápojů s kofeinem (káva, čaj, kola). Vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost, podrážděnost a také zrychlenou činnost srdce. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.