516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Smecta 30 sáčků

Smecta 30 sáčků

Smecta 30 sáčků

50021957
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
319 Kč
Skladem na e-shopu

Používá se při infekčním průjmu dětí i dospělých a při chronickém průjmu dospělých.

Podrobné informace o produktu

Přípravek Smecta se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí a dospělých. Smecta je přírodní čištěný jíl, který na sebe váže toxické látky vznikající při infekčním průjmu. Zároveň chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám. Bez porady s lékařem může být Smecta podávána dětem od 3 let. Přípravek mohou užívat ženy během těhotenství i kojení.

Kdy se užívá?

  • k léčbě akutního průjmu u dětí a kojenců a dospělých.
  • k léčbě chronického (dlouhodobého) průjmu u dospělých

Dávkování:

Při akutním průjmu podávejte dětem od 1 roku 2 sáčky denně. Na začátku léčby můžete dávku zdvojnásobit (tj. 4 sáčky první den léčby). Obsah sáčku se rozpustí v 50 ml vody nebo se zamíchá do dětské polotekuté stravy. U průjmu dětí do 3 let vždy vyhledejte lékaře.

Dospělí užívají 3 sáčky denně. Na začátku léčby můžete dávku zdvojnásobit (tj. 6 sáčků během prvního dne). Obsah sáčku rozpusťte v polovině sklenice vody. Přípravek Smecta užívejte mezi jídly. Pokud se do 2 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Složení:

Léčivou látkou je diosmectitum (3 g v jednom sáčku).

Pomocnými látkami jsou monohydrát glukózy, sodná sůl sacharinu, vanilkové aroma (obsahuje maltodextrin, sacharózu, triacetin, vanilin, oxid křemičitý, ethanol a sojový lecithin), pomerančové aroma (obsahuje maltodextrin, sacharózu, silice oplodí sladkého pomeranče, arabskou klovatinu, diacetyltartrát-monodiacetylglycerolu, oxid křemičitý).

Upozornění:

Léčba akutního průjmu u dětí má být spojena se včasným podáním dostatečného množství tekutin k zabránění ztrátě tekutin (dehydratace), u dospělých s doplněním tekutin (rehydratace). Absorpční vlastnosti tohoto přípravku mohou ovlivnit míru vstřebávání jiných léků, nedoporučuje se proto podávat jiné léky ve stejnou dobu jako přípravek Smecta.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Smecta
SUKL název SMECTA 3G POR PLV SUS 30
Farmakoterapeutická skupina antidiaroika
Věk dítěte od 3 let
SUKL kód 59941
EAN 904561

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.