Tanakan 40 mg 90 potahovaných tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem u dodavatele

259

O produktu

Léčivý přípravek Tanakan roztok obsahuje extrakt z jinanu dvoulaločnatého (Ginkgo biloba), který se užívá k léčbě příznaků kognitivních poruch u starších osob jako jsou například:

  • poruchy paměti
  • poruchy pozornosti
  • snížená schopnost soustředění
  • emoční labilita

Účinné látky z jinanu rozšiřují malé tepny, zlepšují průtokové vlastnosti krve a podporují žilní napětí. Proto se jeho vlastnosti využívají zvláště při poruchách prokrvení mozku. Přípravek je určen pouze pro dospělé pacienty.

Dávkování:

Starší osoby užívají 1 tabletu 3x denně, a to ráno, v poledne a navečer během jídla. Účinek léčby se projeví obvykle po 2 – 4 týdnech užívání přípravku. Pokud se Vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do 3 měsíců, vyhledejte lékaře. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 3 měsíce.

Složení:

Léčivou látkou je Ginkgo bilobae extractum siccum normatum (35 - 67 : 1) extrahováno acetonem 60% (m/m) - standardizovaný extrakt Ginkgo bilobae (EGb 761) obsahující 24% Ginkgo-heterosidů a 6% ginkgolidů a bilobalidu v množství 40 mg v 1 potahované tabletě.

Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek, magnesium-stearát, makrogol 400, makrogol 6000, hydroxypropylmethylcelulóza, oxid titaničitý, červený oxid železitý (E 172).

Upozornění:

Pokud užíváte léky proti srážení krve, nejdříve se poraďte s lékařem o vhodnosti užívání tohoto přípravku.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
Značka Tanakan
SUKL název TANAKAN TBL FLM 90
Farmakoterapeutická skupina léčiva proti demenci, nootropní léčiva, vazodilatans
Věk dítěte od 12 let
SUKL kód 47224
EAN 900466
Přílohy
Příbalová infomace PDF