Zdravý Yuzu Ginger Tea 500 g

Potraviny a nápoje

Tradiční korejský nápoj z citrusů Yuzu, zázvoru a medu s vysokým obsahem vitaminu C. Yuzu Ginger Tea si můžete vychutnat jako horký nápoj i osvěžující limonádu.
Skladem na e-shopu
225

Cena za 100 g: 45 Kč

O produktu

50139653

Yuzu Ginger Tea je tradiční korejský nápoj vyrobený z citrusů Yuzu, zázvoru a medu. Citron Yuzu je malý kulatý citrus se silnou nerovnou kůrou a velkým obsahem pecek. Jeho chuť je pikantní, kyselá a hořkosladká – jako citron, grapefruit a mandarinka v jednom. Podle tradiční asijské receptury, staré více než tisíc let, se zpracovává konzervací v medu a cukru. Takto zpracovaný citrus si zachovává vysoký obsah přírodního vitaminu C, který podporuje imunitu a přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem. Tu pravou sílu Yuzu Ginger Tea oceníte v sychravých podzimních a zimních měsících, kdy si z něj připravíte silný horký nápoj.

Co jsou to ty Yuzu citrusy?

Yuzu (Citrus junos) je druh citrusového ovoce známého také jako Yuja, Yuza či Yóuzi. První zmínky o blahodárných účincích na lidské zdraví pochází z Číny a jsou staré více než 1000 let. Citrusy Yuzu najdeme, kvůli speciálním nárokům pro pěstování, pouze Číně, v Japonsku a v Jižní Koreji. Yuzu vypadá jako malý žlutý grapefruit, ale s hrubší a nerovnou slupkou. Jeho chuť je pikantní, kyselá až hořkosladká. Zralé plody obsahují průměrně 3x více vitamínu C než běžné citrony.

Jak si vychutnat Yuzu Tea?

Yuzu Ginger Tea si můžete připravit jako horký nápoj, jako osvěžující limonádu, nebo si ho dát s oblíbenými tousty či lívanci jako marmeládu. Zcela originální budete i pokud z něj připravíte skvělou zdravou marinádu na grilování nebo jej použijete při přípravě míchaných alkoholických či nealkoholických nápojů. Možností je nespočet. Nechte se okouzlit exotickou vůní citrusů, skvěle si pochutnejte a ještě udělejte něco pro své zdraví.

Zdravý Yuzu Ginger Tea 500 g2

Hlavní vlastnosti:

  • skvělá chuť
  • vůně, která vám vykouzlí úsměv na rtech
  • podpora imunity (vitamín C, zázvor)
  • mnohostranné využití za studena i tepla
  • originální forma

Složení

Čerstvé plody citrusů Yuzu 18 %, kořen zázvoru 20 %, med 5 %, vitamin C 395 mg/100 g (1 šálek = 173 % DDD vit C.

Použití

Pro přípravu horkého nápoje použijte 1 lžíci (cca 35 g) Zdravého Yuzu Ginger Tea na 250 ml šálek, stačí jen zalít horkou vodou. Pro přípravu limonády rozmíchejte 1 lžíci v menším množství vody, přidejte led a dolijte studenou vodou do 250-300 ml.

Jeden šálek či sklenice Zdravého Yuzu Ginger Tea dodá tělu 173 % doporučené denní dávky vitaminu C a velkou porci unikátních antioxidantů.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.