Dr.Max Ambroxol 15 mg/5 ml sirup 100 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Produkt již není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

Sirup Ambroxol Dr.Max 15 mg/5 ml se užívá při akutních onemocnění dýchacího ústrojí doprovázených tvorbou hustého vazkého hlenu, jako jsou záněty průdušek, hrtanu a průdušnice. Přípravek zvyšuje sekreci hlenu v dýchacích cestách, zlepšuje transport a vylučování hlenu. Dochází tak k lepšímu vykašlávání a zmírnění kašle. Ambroxol Dr.Max 15 mg/5 ml je vhodný především pro děti do 12 let, mohou ho však užívat i dospívající a dospělí.

Dávkování

Děti do 2 let věku užívají 2x denně 2,5 ml sirupu. Děti ve věku 2-5 let užívají 3x denně 2,5 ml sirupu. Děti ve věku 6-12 let užívají 2-3x denně 5 ml sirupu a dospělí a dospívající od 12 let užívají 3x denně 10 ml sirupu. Pokud se příznaky akutního onemocnění nezlepší do 5 dnů (u dětí do 3 dnů), poraďte se o další léčbě s lékařem. Při užívání přípravku se doporučuje zvýšit příjem tekutin během dne.

Složení

Léčivou látkou je ambroxoli hydrochloridum 3 mg v 1 ml sirupu.

Pomocnými látkami jsou natrium-benzoát (E 211), sorbitol (E 420), sukralosa, hyetelosa, monohydrát kyseliny citronové (E 330), tekuté jahodové aroma 501 440 T (složené z propylenglykolu (E 1520) a směsi silic) a čištěná voda.

Upozornění

Přípravek Ambroxol Dr.Max 15 mg/5 ml obsahuje sorbitol. Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a sorbitol může mít mírný projímavý účinek. Neobsahuje cukr, vhodný pro diabetiky. Po prvním otevření spotřebujte do 6 měsíců.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.