Zdravotnické prostředky

B. Braun Prontoderm nasal gel 30 ml

Značka: B. BRAUN

Roztok určený pro odstranění bakterií MDRO včetně MRSA a dalších kmenů z nosu fyzikální očistou.

329
Doprava zdarma

O produktu: B. Braun Prontoderm nasal gel 30 ml

50051521

Úvod

Multirezistentní mikroorganismy (MDRO), jako je MRSA (meticillin/multirezistentní Staphylococcus aureus), VRE (ente- rokoky rezistentní na vankomycín) nebo ESBL (Extended Spectrum Beta-Lactamase/širokospektrální beta-laktymázy), působí rostoucí problémy ve zdravotnictví a mají závažný vliv na společnost. MDRO mohou kolonizovat kůži a sliznice. Této kolonizaci je nutno za všech okolností zabránit. Prontoderm Nasal Gel je zdravotnický prostředek, který slouží k dekolonizaci nosní sliznice. Použití v prevenci vzniku infekce v místě chirurgického výkonu. Inhibice růstu, šíření a přenosu mikroorganismů včetně multi-rezistentních.

Hlavní vlastnosti:

  • roztok určený k fyzikální očistě nosní sliznice
  • dekolonizace MDRO
  • prevence infekce

Složení

Polyaminopropylbiguanid (Polyhexanid), Glycerin, Hydroxyethylcelulóza, pomocné látky.


Použití

Provede se řádné vyčištění nosu pomocí Prontoderm® Nasal Gel a vatové tyčinky. Nos a zejména nosní dírky je třeba řádně očistit minimálně 3krát denně. Je třeba zamezit vzniku pevně ulpívajících krust, aby se omezila na minimum živná půda pro možnou rekolonizaci.


Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Určeno pro použití pouze na neporušenou kůži a sliznice. Není určeno pro infuze nebo injekce! Nepolykat. V případě požití je třeba provést výplach dutiny ústní, vypít dostatečné množství vody a poradit se s lékařem. V případě kontaktu s očima proveďte řádný výplach očí dostatečným množstvím vody, včetně míst pod očními víčky. V případě trvajícího podráždění očí je nutno konzultovat s odborným lékařem. Nádobu po každém použití okamžitě uzavřete. Používejte pouze nezávadné a nepoškozené láhve. Použité Prontoderm utěrky zlikvidujte. Láhve uložte mimo dosah přímého slunečního záření. Uchovávejte mimo dosah dětí! Informace týkající se životního prostředí: Přípravky Prontoderm®/ProntOral® je možno bezpečně likvidovat cestou odpadní vody a nemají žádné známé nepříznivé účinky na systémy odpadních vod.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.