516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Carbocit 20 tablet

Carbocit 20 tablet

Carbocit 20 tablet

50002122
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
69 Kč
Skladem u dodavatele

Carbocit se používá při léčbě akutního průjmu způsobeného dietní chybou, při méně závažných střevních infekcích a při dráždivém tračníku u dospělých, mladistvých a dětí od 3 let.

Podrobné informace o produktu

Carbocit je vhodný na akutní průjem způsobený dietní chybou, dále se užívá u méně závažných střevních infekcí a při dráždivém tračníku. Pohlcuje plyny a škodlivé látky ze zažívacího ústrojí a má místní dezinfekční účinek v trávicím traktu. Tablety Carbocit jsou určeny pro dospělé, mladistvé a děti od 3 let.

Jak se přípravek Carbocit tablety užívá:

Dospělí a mladiství užívají 4-5 tablet 3-4x denně při akutním průjmu vyvolaném dietní chybou a 2-4 tablety 3-4x denně při méně závažných střevních infekcích a dráždivém tračníku. Děti od 3 let užívají obvykle 2-4 tablety 3-4x denně. Bez porady s lékařem se smí přípravek užívat nejdéle 2 dny.

Složení:

Léčivými látkami jsou carbo activatus 320 mg, bismuthi subgallas 25 mg a acidum citricum monohydricum 3 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou sacharosa, mikrokrystalická celulosa, glycerol 85%, želatina, mastek, magnesium–stearát, sodná sůl karboxymethylškrobu a citronová silice.

Upozornění:

Carbocit způsobuje černé zbarvení stolice, které může zakrýt krvácení do trávicího ústrojí. Přípravek může snižovat vstřebávání a tím účinky jiných perorálně podávaných léčiv, proto musí být mezi užitím přípravku a jiných léků dodržen interval alespoň dvou hodin. Ženy, které užívají perorální kontraceptiva, by se v období užívání tohoto přípravku měly pojistit i jinou formou antikoncepce.

 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

 

 

 

 

 

 

Kategorie produktu

Parametry

Značka Carbocit
SUKL název CARBOCIT 320MG/25MG/3MG TBL NOB 20
Farmakoterapeutická skupina střevní adsorbens, střevní dezinficiens
Věk dítěte od 3 let
SUKL kód 31950
EAN 31950

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.