Orenzym Lacto

Doplněk stravy

Skladem na e-shopu

149 ušetříte 36 Kč

Původní cena 185 Kč, sleva 19%

Cena za 100 g: 1242 Kč

O produktu

Mléčný cukr (laktóza) se přirozeně vyskytuje v mléčných výrobcích. V tenkém střevě se mléčný cukr za normálních okolností štěpí enzymem laktázou na jednoduché cukry, které jsou absorbovány do krevního řečiště. S věkem dochází k přirozenému poklesu tvorby laktázy. Při nedostatečné tvorbě laktázy se snižuje schopnost trávit mléko. Vzniká laktózová intolerance, kdy se nestrávená laktóza dostává do tlustého střeva a dráždí ho. Projevuje se nadýmáním, bolestmi břicha a průjmem. Když osoby nesnášející laktózu přestanou konzumovat mléčné výrobky, jejich příjem vápníku má tendenci být nižší, což může pro lidské tělo znamenat vážný problém.

Přípravek Orenzym Lacto je doplněk stravy s obsahem laktázy. Enzym laktáza zlepšuje trávení laktózy u osob, které laktózu špatně tráví. Orenzym Lacto doporučujeme dětem od 3 let a dospělým s nesnášenlivostí mléčného cukru.

Dávkování:

Tablety jsou určeny pro osoby s nesnášenlivostí mléčného cukru. Užívejte 1 tabletu s každým jídlem obsahujícím laktózu. V případě potřeby můžete užít 2 tablety v závislosti na množství laktózy v jídle nebo Vaší snášenlivosti laktózy. Neužívejte více než 8 tablet denně. Tablety užívejte s jídlem, polykejte je celé a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, např. sklenkou vody.

Složení:

Laktáza 100 000 ALU/g 45 mg v jedné tabletě.

Plnidlo mikrokrystalická celulóza, laktáza 100 000 ALU/g (Aspergillus oryzae), plnidlo hydroxypropylmetylcelulóza, protispékavé látky koloidní oxid křemičitý a stearan hořečnatý, potah tablety: polyvinyl alkohol: leštící látka, talek: protispékavá látka, oxid titaničitý: barvivo, polyethylenglykol/ macrogol: zvlhčující látka.

Upozornění:

Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré, vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Snášenlivost laktózy je různá, a proto doporučujeme se poradit ohledně úlohy této látky ve stravě s lékařem nebo lékárníkem.