Penco Caffeine gel Long Trail káva 35 g

Sportovní výživa

Značka: PENCO
Kombinace elektrolytů s rychlými sacharidy a postupně se uvolňující Palatinozou. S povzbuzujícím účinkem kofeinu.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
39

Cena za 100 g: 111 Kč

O produktu

50116102

Energetický gel s chutí pravé kávy je založený na kombinaci sacharidů, elektrolytů a povzbuzujícím účinku kofeinu. Příjemná konzistence gelu je dosažena speciální výrobní technologií, která využívá přirozené vlastnosti použitých surovin. Neobsahuje přidaná zahušťovadla, která by zbytečně zatěžovala trávení. Nové originální balení s eco-friendly otevíráním sáčku. Energy Gel Long Trail je vhodný pro všechny typy sportů s dobou zátěže nad 1 hodinu.

Proč používat Energy Gel Long Trail

Nezbytnou podmínkou pro pokračování ve výkonu vysoké intenzity je zpomalení úbytku sacharidových zásob (svalového glykogenu). PencoEnergy Gel Long Trail zvyšuje hladinu sacharidového „paliva“ před a během výkonu. Obsahuje kombinaci sacharidů, elektrolytů a je obohacen vitamínem E. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, který se může stupňovat při extrémní fyzické zátěži. Přítomné ionty sodíku a draslíku doplňují ztracené minerály, které byly vyloučeny potem během náročného výkonu. 

Pomalé uvolňování energie

Unikátní disacharid isomaltulosa (Palatinoza) je první pomalu stravitelný cukr, který poskytuje svalům a mozku stejné množství energie (4 kcal/g) jako sacharosa nebo glukosa, ale v delším časovém intervalu. Zatímco běžný cukr nebo glukosu tělo využije velmi rychle a hladina krevního cukru klesne na bazální hladinu asi po 60 min, isomaltulosa je metabolizována mnohem pomaleji a její hladina v krvi je plně vyčerpána až po 2 hodinách. 

Povzbuzující kofein

Kofein pomáhá zvýšit vytrvalostní výkon, zlepšit hbitost a schopnost koncentrace. Kofein ve vysokých dávkách (4 mg/kg tělesné hmotnosti) může také snížit pocit vnímání námahy při extrémní fyzické zátěži.

Hlavní vlastnosti:

  • obsahuje 50 mg kofeinu
  • speciální směs maltodextrinů a jednoduchých cukrů
  • 10 % isomaltulózy (Palatinose) dodává energii postupně
  • poskytuje ionty sodíku a draslíku
  • neobsahuje přidaná zahušťovadla
  • nové originální balení s s eco-friendly otevíráním sáčku

Složení

Maltodextriny 44 %, voda, isomaltulóza* (Palatinose) 10 %, glukóza, fruktóza, přírodní kávové aroma, instantní káva,  regulátor kyselosti: kyselina citrónová, aroma, citronan draselný, citronan sodný, mořská sůl, kofein, konzervační látky: sorban draselný a benzoan sodný, vitamín E (DL-α-tokoferyl-acetát) .* Isomaltulóza je zdrojem glukózy a fruktózy.

Použití

Penco Energy Gel Long Trail je vhodný 5-10 minut před výkonem k doplnění zásob glykogenu, dále každých 30 minut při zátěži a ihned po výkonu pro zkrácení doby regenerace organismu. Používání gelu je jednoduché - každých 30 minut vymačkáte do úst obsah sáčku a zapijete jej vodou nebo velmi zředěným hypotonickým nápojem (200-300 ml). Doplnění tekutin je nezbytné k zabránění dehydratace organismu a vytvoření podmínek pro správné strávení a absorpci gelů. Abyste se na gely mohli spolehnout v průběhu závodu nebo zápasu, je vhodné otestovat již během tréninku. Doporučujeme pro všechny typy sportů s dobou zátěže nad 1 hodinu.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.