Registrovaný léčivý přípravek

Phlogenzym 40 tablet

Značka: PHLOGENZYM
  • Phlogenzym je přípravek s obsahem proteolytických enzymů určený na poúrazové a pooperační otoky a jako podpůrná léčba zánětlivých a revmatických onemocnění.

Produkt ještě není dostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

379

O produktu: Phlogenzym 40 tablet

50105429

Úvod

Phlogenzym obsahuje kombinaci dvou proteolytických enzymů bromelainu a trypsinu (látky štěpící bílkoviny) a rostlinného flavonoidu rutosidu, které zasahují příznivě v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů. Podílejí se na odbourávání škodlivých produktů látkové výměny v místě zánětu, na urychleném vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Normalizují propustnost cévní stěny a tím také omezují tvorbu otoků.

Phlogenzym snížením vazkosti krve zlepšuje její průtok v drobných cévách a upravuje tak prokrvení tkání, jejich zásobení živinami a kyslíkem. Tím vším se podporují a zrychlují procesy hojení a regenerace tkání a omezuje se bolest spojená se zánětem. Tablety jsou odolné proti žaludeční šťávě.

Přípravek Phlogenzym se užívá na poúrazové a pooperační otoky a jako doplňková léčba zánětlivých onemocnění urogenitálního a žilního systému (záněty žil, bércové vředy) a revmatických onemocnění (revmatoidní artritida, revmatismus měkkých tkání, zánětlivá aktivace artrózy). Phlogenzym je určen pro dospělé a děti od 6 let. Děti pouze po poradě s lékařem, který určí dávkování.


Dávkování

Dospělí užívají 6 tablet denně (3x denně 2 tablety nebo 2x denně 3 tablety). Při těžkém průběhu onemocnění nebo při potřebě rychlého vstřebání otoku, krevní podlitiny a výronu lze užít i 12 tablet denně (3x denně 4 nebo 4x denně 3 tablety).

Doporučené dávkování pro děti od 6 let je 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti a den v 2-4 dílčích dávkách.

Tablety je nutné užívat nalačno (tj. nejméně 30 min. před jídlem a alespoň 2 hod. po jídle) a nerozkousané je zapít minimálně ¼ l tekutiny.


Složení

Léčivé látky jsou Bromelaina 90 mg (odpovídá 450 F.I.P.-j.), trypsinum 48 mg (odpovídá 24 µkat), rutosidum trihydricum 100 mg v jedné potahované tabletě.

Pomocné látky jsou monohydrát laktózy, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, mastek, triethylcitrát, kopolymer MA/MMA 1:1, makrogol 6000, vanilin, čištěná voda, kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý.


Upozornění

Přípravek nesmějí užívat pacienti s vážnými vrozenými nebo získanými poruchami krevní srážlivosti (např. u hemofilie, těžkých poškození jater, dialyzovaných pacientů).

Ojediněle se mohou objevit změny konzistence (průjem), barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednotlivých dávek se mohou dostavit pocity plnosti, nadýmání a výjimečně nevolnost. Těm lze zabránit rozdělením celkové denní dávky na více dílčích dávek v průběhu dne.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.