Proactivet Obezita 90 tablet

Veterinární přípravek

Skladem na e-shopu

199 ušetříte 300 Kč

Původní cena 499 Kč, sleva 60%

O produktu

Kila navíc u pejska nejsou jen estetickým problémem. Chlupáčům může obezita vážně znepříjemnit dokonce i zkrátit život! S nadbytečnými kily pejsek ztrácí hbitost, rychle se zadýchá, jeho pohybová aktivita se neustále snižuje. Vraťte Vašemu pejskovi radost z pohybu! Dopřejte mu komplexní výživový doplněk OBEZITA, který při dodržování režimových opatření napomáhá úbytku škodlivých tukových zásob. Skvěle chutná a v doporučeném dávkování může nahradit i oblíbené pamlsky.

Jak poznám, že má můj pes nadváhu
Každý pes je jiný. Záleží na jeho velikosti, celkové konstituci a plemenu. Měli byste však být schopní viditelně u něj rozpoznat zúžení v pase a nahmatat žebra.

Co obezitu způsobuje
Nadbytečný příjem energie a její nedostatečný výdej. Pes dostává více potravy nebo energeticky bohatší stravy (pamlsky, lidské jídlo, vařená strava), než je schopen vydat, a má zároveň nedostatek pohybu a tím nižší výdej energie.
Jste-li si jistí, že váš pes má správné stravovací návyky i pravidelný a vydatný pohyb, může být problém někde jinde, např. Endokrinologická onemocnění.
Kastrace - ta ovlivňuje obezitu jen nepřímo. Nadváhu v tomto případě způsobují hormonální změny. Kastrovaná zvířata jsou klidnější, méně aktivní, a tak i výdej energie je nižší. Po operaci je vhodné rozumně upravit krmnou dávku a případně zvýšit pohybovou aktivitu.

Co mám dělat, jestliže má můj pes nadváhu, nebo je obézní
Začněte především u sebe. Uvědomte si, jak a čím vašeho psa krmíte, jak často s ním chodíte ven a jak dlouhé a intenzivní jsou procházky. V 99% případů obézních psů jde o stav, který je způsobený přístupem majitele. Pejskovi svými ústupky nepomůžete, právě naopak.

Obezita je nemoc a je potřeba k ní tak přistupovat. U psů nastává mnohem rychleji a má také vážnější následky než u člověka. Takto nemocní psi mají problém s klouby, srdcem a kardiovaskulárním systémem, pohybovým aparátem, mohou mít cukrovku, problémy s kůží a celkově se jim bude zhoršovat zdravotní stav. Obezita se dá vyléčit, je jen potřeba, abyste byli důslední v novém režimu vašeho psa.

Výživový komplex OBEZITA pomůže vašemu pejskovi zhubnout.                                                                                                                        

Snižte krmnou dávku cca o 15 % a přejděte na jeden typ krmiva. Kvůli přehlednosti jsou ideální granule, protože mají konstantní složení a snadno určíte jejich množství.
Krmte dvakrát denně. Nejlépe ráno a večer. Ranní dávku můžete ještě rozdělit a dát ji pejskovi třeba jako odměnu po výcviku.
K redukční dietě psa zařaďte výživový komplex OBEZITA, tablety mají hovězí příchuť a obsahují látky, které zrychlují metabolismus a spalování tuků, takže při dodržení režimových opatření pomohou vašemu čtyřnohému příteli rychleji zhubnout.
Choďte na pravidelné procházky. Vezměte psa ven třikrát denně a procházky postupně prodlužujte. U starších psů, kteří mají problémy s klouby, je vhodným pohybem například plavání.
Vytrvejte. Pejsek, který byl zvyklý dostávat najíst pětkrát denně a ležel pořád na gauči, na vás bude dělat typické psí oči. Nenechte se však obměkčit a buďte důslední, vaše vytrvalost a odhodlání jsou v jeho nejlepším zájmu.     

Přípravek je určen psům s nadváhou, až těžkou obezitou.
Tablety mají jedinečné složení. Obsahují látky, které zrychlují metabolismus tuků, jsou také zdrojem vitaminů a minerálů: pyruvát vápenatý a zelený čaj jsou spalovače tuků, citrusový bioflavonoid, chrom, pivovarské kvasnice a garcinie kambodžská jsou zdrojem vitaminů C a komplexního spektra B-vitaminů a minerálů.
NAVÍC mají tablety hovězí příchuť, takže je váš pejsek bude přijímat jako pamlsek.
 
Návod k použití:
Výživový komplex OBEZITA je určen psům s nadváhou až těžkou obezitou při dodržování redukčních opatření v boji s nadváhou. Tablety se podávají denně, přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, vždy 10–20 minut před jídlem, dle doporučeného dávkování. Přípravek je možné užívat po celou dobu potřebnou k dosažení požadované hmotnosti zvířete.
 
Dávkování:

Hmotnost zvířete

Do 10kg

10–20kg

20–30kg

30–40kg

Nad 40kg

Denní dávka

1 tableta

2 tablety

3 tablety

4 tablety

5 tablet

Složení a obsah účinných látek v jedné tabletě:
Pyruvát vápenatý 425 mg, pivovarské kvasnice 150 mg, garcinie kambodžská 75 mg, citrusový bioflavonoid 25 mg, extrakt ze zeleného čaje 25 mg, chrom 50 g.
Pomocné látky / příchutě: prášek s hovězí příchutí, játra sušená / odtučněná, celulóza, sorbitol, kyselina stearová, stearan hořečnatý, oxid křemičitý.
 
Upozornění:
Jen pro zvířata! Chraňte před dětmi a nepoučenými osobami. Spotřebujte do data uvedeného na obalu a do čtyř měsíců po otevření. Výrobek musí být skladován v suchém prostředí při teplotách 5 až 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením.

S veškerými opatřeními začněte postupně a po konzultaci s veterinářem.

Balení: 90 tablet