Probiotika
Dobrý večer, doporučený denný príjem vlákniny je 30g denne, pričom pomer nerozpustnej (celozrnné obilniny, semienka, orechy, slupky a zrniečka ovocia a zeleniny, luštěniny...) a rozpustnej (bobtnavé či viskózne pektiny, β-glukány, pentosany, rastlinné slizy a gumy, polysacharidy morských rias) vlákniny by mal činiť približne 3:1. Oba druhy sa však v prirodzených potravinách vyskytujú pohromade a príroda sa pomerom neriadi. V lekárni sa však bežne nestretnete s prírodnou izolovanou vlákninou z jabĺk, rajčat, ovsa, pomarančov, pšenice alebo ječmeňa. Je možné vlákninu rozmiešať vo vode (Dr.Popov Psyllium, Lepicol prášek, Optifibre, Vláknina Topnatur..), prípadne užívať v kapsuliach (Lepicol, Topnatur, Dr. Popov ...). Z účinných probiotík môžete zakúpiť napríklad Enterol, Biopron.. S pozdravom Barbora Jedličková
Podobné dotazy
Probiotika
Dobrý den, zjistili mi u lékaře borreliozu, napsali mi antibiotika Klacid 500 a mám si koupit ještě probiotika. Jaká byste mi k takto silným antibiotikům doporučili? Mnohokrát děkuji
probiotika
Dobrý den, můžete mi doporučit nějaká probiotika, beru Furolin. Děkuji Mandová
probiotika
Dobrý den, mám crhovu nemoc a proto beru léky Imasup. Doktor mě řekl , že mám brát probiotika , ale značku nechal na mě. Jaké probiotika by jste doporučili. Děkuji
Probiotika
Beru antibiotika OSPAMAX 1000 a při uživání se mi udělaly v ústech, na jazyku i rtech půchýřky zřejmě afty. Může to byt tím že neberu žádné probiotika,lékař žádné nedoporučil můžu začit užívat sama a...
Probiotika pri astmatu
Dobry den, mam pruduslove astma,beru euphylin 200, omeprazol a jsem bez slepeho streva.Chtela bych se zeptat jake probiotika muzu uzivat dlouhodobe.
Probiotika pro dítě, koliky
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda kapky probio Maxík a biogaia jsou totožné složením, tzn. pokud synovi nezabírají jedny kapky, zda má smysl zkoušet ty druhé. A dále mám dotaz, syn (věk 4 týdny) trpí...
Probiotika
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak dlouho (v kuse) se mohou užívat kapky Dr. Max ProbioMaxík Baby kapky 5 ml? Dcera je bere od narození (nyní 17 měsíců). Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Probiotika pro 5 měsíční miminko
Dobrý den, chci jen optat jestli jsou dobrá probiotika pro 5 měsíční miminko Laktobacílky v sáčcích od swis na prevenci. Neuzivame antibiotika, jen dáváme probiotika jako prevenci. Dnes jsme je...
Probiotika pri alergii na kravskou bílkovinu
Můžu podávat probiotika Dr. Max ProbioMaxík Baby kapky dítěti, které má alergii na bílkovinu kravského mléka? Jestli ne, které probiotika prosím odporučíte?
Nejnovější otázky v poradně
Hromadný nákup opalovacích krémů SPF 50+ pro 150 zaměstnanců do 200 Kč za kus
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, mám za úkol zakoupit pro 150 zaměstnanců krémy proti slunci 50+, minimálně 150 ml, cena do 200,- Kč Děkuji za nabídky
Kombinace kortikosteroidů a nesteroidních antiflogistik: možnosti a rizika krátkodobého užívání.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možná kombinace kortikosteroidů a nesteroidních antiflogistik? Byť byla jen krátkodobá cca 6 dnů. Děkuji za odpověď.
Léky na zánět žil při užívání Xalerta: Možnosti a doporučení.
Dobrý den přeji,beru léky na ředění krve xalerto,jaký lék si mohu vzít na zánět žil.
Užívání doplňku Cemio Odvodnění & detox při současném užívání Furonu
Dobry den. Mohu brat tento doplněk stravy,když užívám Furon. Cemio Odvodnění & detox 60 kapslí . Děkuji za odpověd.
Kompatibilita čaje s grepovou příchutí při užívání Lipertance, Indapamidu a Rilmenidinu.
Dobrý den.Uzivam lipertance c 3, indapamid stada a rilmidine teva. Čaj piju jedinene fat burner grep- zajímá mě zda nevadi, že má grepovou příchuť,v čaji je obsaženo 5 % grepoveho aroma. V lékárně mi...
Místa na vyšetření cholesterolu v Pardubicích: Kde hledat?
Prosím kde v Pardubicích si mohu dát vyšetřit cholesterol.
Opruzeniny v tříslech
Jak na opruzeniny v tříslech? Výrazně červená kůže,narušená struktura, bolestivost. Namazáno silnou vrstvou zitenaxu. Nic jiného nemám doma k dispozici. Prosím poraďte co v těchto vedrech dělat?
Kompatibilita KSM-66 Ashwagandha s léky na vysoký tlak
Dobrý den ,sestra bere léky na tlak je vhodné k temu užívat i tento produkt? Ksm 66 ashwagandha ,za jakoukoliv odpověď moc děkuji
Alternativní formy rutinu: sypké směsi, cucací tablety či rozpustné přípravky pro snadné užívání
Dobrý den, doporučíte prosím nějaký rutin, ale aby to nebyly tablety? Mám problém s polykáním. Jakoukoliv formu, sypké, cucací, do vody atd.. Moc děkuji
Interakce tinktury Pavlovy Kameny s Eliquis: Rizika kombinace bylin a antikoagulancia.
Dobrý den, užívám Eliquis, vadily by při tom bylinky obsažené v tinktuře Pavlovy Kameny žlučové (ostropestřec mariánský, kurkumovník dlouhý, smetanka lékařská kořen, zemědým lékařský a melasový...
