ActiMaris Sensitiv na výplach a čištění ran roztok 1000 ml

Zdravotnické prostředky

Značka: ACTIMARIS
Bezbolestně dezinfikuje, snižuje zánět a urychluje hojení akutních i chronických ran, zánětů a popálenin. Vhodný k použití na citlivou nebo podrážděnou kůži, neštípe ani nepálí. Určen také k výplachům sliznice nosu, úst či genitálií. 100% přírodní, bez konzervantů a stabilizátorů. Určen i pro děti a kojence.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50093286

ActiMaris sensitiv roztok je určen k bezbolestné dezinfekci, snížení zánětu a k urychlení hojení především akutních ran a zánětů. ActiMaris sensitiv roztok je 100% přírodní roztok, na bázi aktivního kyslíku, mořské soli a ionizované zásadité vody. Díky působení těchto složek výrazně urychluje hojení širokého spektra poranění. Rychle snižuje zánět, účinně čistí a dezinfikuje a podporuje tvorbu nové tkáně. Snižuje i případný otok. Vhodný k použití na citlivou nebo podrážděnou kůži, ale i na sliznice úst, nosu i genitálií. Je vhodný i pro alergiky, děti i kojence.

Složení:

Aktivní singletový kyslík, mořská sůl, ionizovaná zásaditá voda

Indikace:

ActiMaris sensitiv roztok se rychle a šetrně desinfikuje a hojí akutní poranění, jako jsou odřeniny, opruzeniny, spáleniny, puchýře, řezné a tržné rány, čerstvé pooperační rány a jizvy. Rychle snižuje zánět u akné, aftů, zánětů dásní a dutiny ústní a zvukovodu.  Určen také k použití u chronických ran jako jsou bércové či diabetické vředy, proleženiny.

Použití a dávkování:

Při hojení akutních i chronických ran:

Vypláchněte ránu roztokem nebo navlhčete gázu (čtverec), přiložte na ránu a nechte 20 min. působit. Pro urychlení hojení následně na ránu naneste ActiMaris® Gel ve vrstvě 1–2 mm a překryjte sterilním krytím. Výměnu krytí a obvazů s aplikací ActiMaris® Gelu provádějte dle stavu rány, optimálně 1–2× denně.

Při výplachu a dezinfekci dutiny ústní:

Roztokem  ActiMaris  Sensitiv můžete  vypláchnout  a  vydezinfikovat celou dutinu ústní (i nosní).  Aplikujte  přiměřené množství  (1–2  polévkové  lžíce) roztoku a nechte v ústech alespoň  30  sekund  působit. Opakujte 3× denně, nejlépe po jídle. Pro  zesílení účinku nejezte a nepijte ještě 15 minut po aplikaci. Na místa s případnými afekcemi je poté vhodné nanést ActiMaris® gel na hojení ran.

Kontraindikace: Případná alergie na mořskou sůl.

Vedlejší účinky: Nejsou známy.

Výrobce:
ActiMaris AG, Buchs, Švýcarsko

 


Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.