Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • vstřebatelnost vitaminu D

    Dotaz z 1. 12. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, lze nějak zvýšit vstřebatelnost vitaminu D? Beru denně 4000ui a přes to mám dle krevních testů nízkou hladinu pod spodní hranicí. Případně existuje nějaký lék nebo registrovaný léčivý přípravek s vysokým obsahem vitaminu D na předpis (tablety, injekce)? Děkuji a přeji hezký den.
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den,

    hladinu vitaminu D byste měl konzultovat s ošetřujícím lékařem. Pokud máte dlouhodobě nízké hladiny, je zvláštní, že Vám lékař nic nedoporučil. Receptově vázané přípravky jsou například Vigantol či Vitamin D3 Axonia. Doporučuji se tedy obrátit na lékaře.

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně