BEBA OPTIPRO 1 Počáteční kojenecké mléko 500 g

Kojenecká výživa počáteční

Značka: BEBA
BEBA OPTIPRO 1 Počáteční kojenecké mléko je instantní mléčná výživa s bakteriemi mléčného kvašení Bifidus Lactis. Je vhodná pro kojence od narození.
Skladem na e-shopu
269

Cena za 100 g: 54 Kč

O produktu

50137786

BEBA OPTIPRO je oblíbená kojenecká mléčná výživa všech spokojených miminek, která byla vyvinuta na základě dlouholetého výzkumu mateřského mléka. Obsahuje bakterie mléčného kvašení Bifidus Lactis podobné těm, které se nacházejí ve střevě kojených dětí. Bílkovina v mléce je optimalizovaná s cílem přiblížit se mateřskému mléku. BEBA OPTIPRO 1 je počáteční mléko určené pro kojence od narození, nemohou-li být kojeni.

Kojenecká výživa inspirovaná mateřským mlékem

 • Obsahuje probiotické bakterie Bifidus Lactis – bakterie mléčného kvašení podobné těm, které se nacházejí v trávicím traktu kojených dětí.
 • OPTIPRO® – speciální proces k získání směsi bílkovin s cílem přiblížit se mateřskému mléku.
 • Bez palmového oleje.

Složení

Sušená SYROVÁTKA, odtučněné MLÉKO, rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), LAKTÓZA, sušené odtučněné MLÉKO, minerální látky (vápenaté soli kyseliny citronové, citronan draselný, hydroxid draselný, chlorid hořečnatý, chlorid draselný, chlorid sodný, sodné soli kyseliny fosforečné, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), olej z Mortierella alpina, olej z mikrořas Schizochytrium sp., emulgátor (SÓJOVÝ lecitin), L-fenylalanin, cholin bitartát, regulátor kyselosti (kyselina citronová), vitamíny (L-askorbát sodný, DL-α-tokoferyl-acetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, thiamin-mononitrát, retinyl-acetát, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin), taurin, L-histidin, inositol, nukleotidy [kyselina cytidin-5’-fosforecná (CMP), sodné soli kyseliny uridin-5’-fosforecné (UMP), kyselina adenosin-5’-fosforecná (AMP), sodné soli kyseliny guanosin-5’-fosforecné (GMP)], L-karnitin, bakterie mléčného kvašení (Bifidobacterium lactis CNCM I-3446; 1 × 108 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), bílkoviny MLÉČNÉ SYROVÁTKY. ALERGENY JSOU VYZNAČENY VELKÝMI PÍSMENY.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a ihned podávejte, neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu při pokojové teplotě (ne v lednici). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

Tabulka uvádí orientační doporučené množství mléka. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk dítěte

Množství na 1 krmení

Počet krmení za den

Počet dávek příkrmů2

Převařená voda

Počet zarovnaných odměrek1

1. a 2. týden

90 ml

3

6

 

3. a 4. týden

120 ml

4

5

 

2. měsíc

150 ml

5

5

 

3. a 4. měsíc

180 ml

6

5

 

5. a 6. měsíc

210 ml

7

5

 

7. až 9. měsíc

210 ml

7

4-3

1-2

od 10. měsíce

210 ml

7

3-2

2-3

1Používejte pouze přiloženou odměrku. Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít buď k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem! 2 Převedení na jiný druh kojeneckého mléčného přípravku, jakož i zavedení nemléčného příkrmu provádějte pouze v souladu s doporučením dětského lékaře.

Nestlé je prvním výrobcem kojenecké výživy na světě! Jejímu výzkumu a výrobě se věnuje více než 155 let. Roku 1867 Henri Nestlé představil světu 1. náhradní kojeneckou výživu – Farina Lactée. Dlouholetý výzkum mateřského mléka umožňuje neustále vylepšovat receptury BEBA, při jejichž výrobě nezapomíná na ohleduplnost k planetě.

Pro budoucnost těch nejmenších

Plechovky na mléčnou výživu Nestlé jsou plně recyklovatelné, víčko a odměrka jsou vyrobené z bioplastu z obnovitelných zdrojů. BEBA OPTIPRO jde ještě dál, je balená v papírové krabici, která je šetrná k přírodě. Mléko k výrobě mléčné výživy je odebíráno z farem, které se zavázaly snižovat uhlíkovou stopu.

Inspirace z přírody

Vzorem pro mléčné kojenecké výživy Nestlé je mateřské mléko, a jsou vyráběny dle moderních vědeckých poznatků a postupů. Díky tomu jako první výrobce do kojenecké výživy dokázal přidat oligosacharidy, strukturou podobné těm v mateřském mléce.

Upozornění

BEBA OPTIPRO 1 je počáteční kojenecká mléčná výživa v prášku. Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Při krmení dítě držte vždy v náručí. Neponechávejte ho bez dohledu, jinak může dojít k vdechnutí výživy a k zalknutí.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.