Registrovaný léčivý přípravek

Betadine 100 mg/ml roztok 120 ml

Značka: BETADINE
  • Betadine 100 mg/ml je kožní roztok určený k dezinfekci pokožky a sliznic. Má antimikrobiální účinek, působí na bakterie, plísně, viry a prvoky. Pro děti od 6 měsíců a dospělé.
245

O produktu: Betadine 100 mg/ml roztok 120 ml

50001193

Úvod

Betadine 100 mg/ml je kožní dezinfekční prostředek, má antimikrobiální účinky. Působí na bakterie, plísně, viry a prvoky. Je vhodný k místní dezinfekci kůže a sliznic. Betadine se používá k dezinfekci ran a k dezinfekci neporušené kůže, k dezinfekci kůže před aplikací injekce, odběrem krve, podáním infuze nebo transfuze nebo také k celkové či částečné dezinfekci před chirurgickým zákrokem. Betadine roztok je vhodný k léčbě kožních bakteriálních a plísňových onemocnění. Betadine mohou používat dospělí, dospívající a děti od 6 měsíců. Novorozenci a kojenci do 6 měsíců pak jen na doporučení lékaře.


Dávkování

Betadine se může používat buď koncentrovaný (neředěný) nebo ředěný vodou v poměru 1:10 nebo 1:100. Ředí se vždy těsně před použitím a roztok má být použit co nejdříve. Zředěný roztok nelze uchovávat. K léčbě ran se používá 1x až několikrát denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Betadine déle než 7 dní.


Složení

Léčivou látkou je povidonum iodinatum 100 mg v 1 ml vodného roztoku (odpovídá 10% roztoku).

Dalšími složkami jsou glycerol 85%, nonoxinol 9, kyselina citronová, hydrogenfosforečnan sodný, čištěná voda, roztok hydroxidu sodného (pro úpravu pH).


Upozornění

Tmavě hnědá barva kožního roztoku Betadine je známkou jeho účinnosti. Jestliže se roztok začíná odbarvovat, jeho antimikrobiální účinnost klesá. Rozklad roztoku je podporován působením světla a teplot vyšších než 40 °C.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.