Registrovaný léčivý přípravek

Betadine 75 mg/ml roztok 1000 ml

Značka: BETADINE
  • Betadine 75 mg/ml je kožní roztok určený k dezinfekci rukou a k předoperační dezinfekci rukou. Má antimikrobiální účinek, působí na bakterie, plísně, viry a prvoky. Pro dospělé.
565

O produktu: Betadine 75 mg/ml roztok 1000 ml

50001195

Úvod

Betadine 75 mg/ml je kožní dezinfekční prostředek, má antimikrobiální účinky. Působí na bakterie, plísně, viry a prvoky. Používá se k hygienické dezinfekci rukou a k předoperační dezinfekci rukou u dospělých.


Dávkování

Betadine 75 mg/ml se používá koncentrovaný, před použitím se neředí.

Hygienická dezinfekce rukou: Ruce a předloktí umyjte pod tekoucí teplou vodou, potom nalijte 5 ml roztoku do jedné dlaně a rovnoměrně rozetřete na ruce a předloktí. Ruce myjte nejméně 1 minutu, poté ruce a předloktí opláchněte dostatečným množstvím tekoucí teplé vody.

Předoperační dezinfekce rukou: Ruce a předloktí umyjte mýdlem pod tekoucí vlažnou vodou, dokonale opláchněte. Pomocí dávkovače nalijte do jedné dlaně 10 ml roztoku a rovnoměrně rozetřete na ruce a předloktí. Ruce myjte 2,5 minuty, poté ruce a předloktí opláchněte dostatečným množstvím tekoucí vlažné vody. Postup ještě jednou opakujte. Nakonec ruce a předloktí důkladně opláchněte sterilní vodou a osušte sterilizovanou textilií. Doba nutná pro dezinfekci je tedy 5 minut s celkem 20 ml přípravku.


Složení

Léčivou látkou je povidonum iodinatum 75 mg (odpovídá 7,5% roztoku) v 1 ml roztoku.

Dalšími složkami jsou: nonoxinol 9, diolamid kyseliny laurové, ethoxylovaný tuk z ovčí vlny, hypromelosa, čištěná voda, roztok hydroxidu sodného.


Upozornění

Tmavě hnědá barva kožního roztoku Betadine je známkou jeho účinnosti. Jestliže se roztok začíná odbarvovat, jeho antimikrobiální účinnost klesá. Rozklad roztoku je podporován působením světla a teplot vyšších než 40 °C. není určeno pro použití u dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.