Potravina pro zvláštní lékařské účely

Fortini Creamy Fruit Multi Fibre Letní ovoce 4x100 g

Značka: FORTINI
 • Fortini Creamy Fruit Multi Fibre je první a jediná výživa “na lžičku” přizpůsobená potřebám dětí od 1 roku. Je nutričně kompletní a vhodná při nedostatečném příjmu stravy, způsobeném zejména nechutenstvím nebo nemocí.
237

Cena za 1 kg: 593 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu: Fortini Creamy Fruit Multi Fibre Letní ovoce 4x100 g

50076457

Úvod

Fortini Creamy Fruit Multi Fibre je výživa “na lžičku” přizpůsobená potřebám dětí od 1 roku. Je nutričně kompletní a vhodná při nedostatečném příjmu stravy, způsobeném zejména nechutenstvím nebo nemocí.

Hlavní vlastnosti:

 • vysoký obsah energie v malém objemu - 150 kcal v jednom kelímku (100 g)
 • optimální obsah bílkovin a vlákniny
 • bez lepku
 • obsahuje pravé ovoce
 • vhodný jako svačina, do obědových boxů nebo jako dezert po jídle

Fortini Creamy Fruit pro děti je zvlášť vhodný pro pacienty:

 • při akutním nebo chronickém onemocnění, kdy dítě nepřijímá po dobu 5 dní více jak ¼ své běžné denní dávky stravy
 • při poruchách příjmu potravy spojených s nemocí (zvracení více jak 3x za den, průjmy 5x a vícekrát za den, neadekvátní příjem stravy pro bolest)
 • při aftózní stomatitidě
 • po dlouhé/opakované léčbě antibiotiky (angína, chřipka…)
 • při nechutenství či neprospívání (při poruchách růstu) 
 • při vysokých horečkách a infekci
 • před a po operaci (období rekonvalescence)
 • s neurologickým onemocněním, s cystickou fibrózou nebo s celiakií
 • s nádorovým onemocněním

Dávkování

2-4 kelímky pro doplnění běžné stravy. 1-2 kelímky pro doplnění konzumace Fortini Multi Fibre (2 kelímky Fortini Creamy Fruit mají stejnou energetickou hodnotu jako lahvička Fortini Multi Fibre 200 ml).


Složení

Odtučněné kravské mléko, voda, cukr, rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový), maltodextrin, ovocné pyré a koncentrát (5,3 %) (meruňkové pyré (1,3 %), banánové pyré (1,3 %), jablečné pyré (1,3 %), hruškové pyré (1,3 %), citronová šťáva z koncentrátu (0,3 %)), tepelně ošetřené fermentované kravské mléko, stabilizátory (modifikovaný škrob, pektin, karubin), vláknina (galaktooligosacharidy (z kravského mléka), arabská guma, oligofruktóza, sójové polysacharidy, celulóza, fruktooligosacharidy, rezistentní škrob), syrovátková bílkovina (z kravského mléka), regulátory kyselosti (kyselina citronová, kyselina fosforečná), emulgátor (mono- a diglyceridy mastných kyselin), přírodní aromata (obsahuje kravské mléko), citronan sodný, mléčnan vápenatý, hydrogenfosorečnan vápenatý, škrob, citronan draselný, karotenoidy ((obsahuje sóju, β-karoten, lutein, lykopen), cholin chlorid, citronan hořečnatý, kyselina L-askorbová, L-askorban sodný, taurin, pyrofosforečnan železitý, síran zinečnatý, L-karnitin, cholekalciferol, retinyl-acetát, seleničnan sodný, nikotinamid, D-biotin, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, thiamin hydrochlorid, síran manganatý, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, fluorid sodný, fytomenadion, kyselina pteroylmonoglutamová, molybdenan sodný, chlorid chromitý.


Použití

Fortini Creamy Fruit je určen k bezprostřednímu použití. Je možné zmrazovat. Skladujte na suchém a chladném místě (do 25 °C). Po otevření uchovávejte v chladničce max. po dobu 24 hodin. 


Upozornění

Fortini Creamy Fruit je potravina pro zvláštní výživu – potravina pro zvláštní lékařské účely. Je vhodný jako náhrada části stravy nebo jako jediný zdroj výživy pro děti od 1 roku věku, v případě, kdy pokrytí výživových potřeb pacienta nelze dosáhnout běžnou stravou. Používá se na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Kvůli obsahu vlákniny je při užití více než 4 balení denně potřebná zvýšená opatrnost u mladších dětí. Nevhodné pro pacienty vyžadující stravu bez vlákniny a s galaktosémií.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.