Kendamil Medi Plus Anti-Colic 400 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: KENDAMIL
Kendamil Medi Plus Anti-Colic je speciální výživa s částečně hydrolyzovanou bílkovinou a je určená pro kojence 0-12 měsíců, kteří mají sklony ke kolice nebo zácpě.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50123504

Speciální výživa pro kojence 0-12 měsíců. Kendamil Medi Plus Anti-Colic je potravina s částečně hydrolyzovanou bílkovinou a sníženou hodnotu laktózy* a je určená pro kojence, kteří mají sklony ke kolice nebo zácpě. Bílkovina a škrob v této stravě jsou již částečně zpracovány, takže dětský organismus se může lépe vypořádat s jejich trávením. Tato výživa obsahuje veškeré důležité živiny, které děti od narození do jednoho roku potřebují pro přirozený vývoj, přesto musí být podávána pouze na doporučení dětského lékaře nebo specialisty na dětskou výživu.

Hlavní vlastnosti:

 • od narození do 1 roku
 • pro kojence se sklony ke kolice nebo zácpě
 • obsahuje částečně zpracovanou bílkovinu

Dávkování

Tato tabulka doporučeného dávkování slouží pouze jako pomůcka. Každé dítě je jiné a může vyžadovat menší nebo větší dávky, než je uvedeno níže. V případě potřeby konzultace se obraťte na svého nutričního specialistu/pediatra. Dítě od ukončeného 6. měsíce potřebuje vypít okolo 600 ml mléka za den k jídlu nebo pití spolu s dalšími potravinami. 1 odměrka = 4.3 g na 30 ml vody.

Přibližný věk dítěte

Přibližná váha dítěte

Množství čerstvě převařené zchlazené vody na 1 dávku

Počet odměrek na 1 dávku

počet dávek (krmení) během 24 hodin

0-1 týden

3.0 kg

90 ml

3

6

1-4 týdny

3.5 kg

120 ml

4

5

1-2 měsíce

4.5 kg

120 ml

4

5

3 měsíce

5.5 kg

150 ml

5

5

4-5 měsíců

6.5 kg

180 ml

6

5

6 měsíců

8 kg

210 ml

7

4

6-12 měsíců

 

210 ml

7

2-3

Složení

Glukózový sirup, Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový, kokosový, řepkový), Částečně hydrolyzovaný syrovátkový bílkovinový koncentrát (z mléka), Galakto-oligosacharidy (z mléka), mléčný tuk, sušené odstředěné mléko, Škrob (kukuřice), chlorid hořečnatý, chlorid draselný, citrát vápenatý, Tri Fosforečnan vápenatý, fosforečnan vápenatý, mléčnan vápenatý, citrát sodný, hydroxid draselný, L-askorbová kyselina, kyselina dokosahexaenová (olej z mikrořas Schizochytrium sp.T18), inositol, kyselina arachidonová (olej z Mortierella alpina), taurin, nukleotidy (Cytidin-5´-monofosfát, sodná sůl Uridin-5´-monofosfátu, Adenosin-5´-monofosfát, sodná sůl Inosin -5′-monofosfátu, sodná sůl guanosin-5′-monofosfátu), pyrofosforečnan železitý, síran zinečnatý, L-karnitin, Vitamin E, Niacin, D-pantothenát vápenatý, Riboflavin, síran měďnatý, Thiamin (B1), Vitamín A, Vitamín B6, síran manganatý, jodid draselný, Kyselina listová, seleničitan sodný, Vitamín K, Vitamín D, Biotin, Vitamín B12. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Baleno v ochranné atmosféře. Alergeny: mléko.

Použití

 • Umyjte si ruce a sterilizujte veškeré pomůcky a lahvičku dle pokynů výrobce.
 • Převařte čerstvou vodu a nechte ji vychladnout po dobu nejdéle 10 minut, poté přidejte prášek. Nepoužívejte uměle změkčenou nebo opakovaně převařovanou vodu. Nalijte požadované množství vody podle návodu pro konkrétní věk dítěte (viz tabulka na obalu) do láhve
 • Pomocí odměrky, která je součástí balení, přidejte daný počet zarovnaných odměrek do láhve s vodou. Láhev uzavřete a protřepejte.
 • Používejte správné množství zarovnaných odměrek, jak je instruováno. Dítěti může být špatně při použití více nebo méně odměrek, než je nařízeno.
 • Nepřidávejte do připraveného mléka produkty, které jsou určené pro dospělé, jako je trvanlivé kravské mléko apod.
 • Ochlaďte na teplotu přirozenou k pití, kterou před podáváním zkontrolujte na vašem zápěstí (doporučená teplota je 37 °C).
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě.
 • Doporučujeme použít savičku s rychlým nebo variabilním průtokem z důvodu hutnější struktury mléka, než mají obvyklá kojenecká mléka.
 • Pokud připravené mléko nevyužijete do 2 hodin od připravení, doporučujeme jej vylít a připravit nové.
 • Spotřebujte do 4 týdnů po otevření. Nedávejte do ledničky ani nezamrazujte. Nepoužívejte v případě, že byl obal již dříve poškozen.

Upozornění

Kendamil Medi Plus Anti-Colic je potravina pro zvláštní lékařské účely a musí být užíván jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě, podle individuálních potřeb Vašeho dítěte. Tento produkt je vhodný pro použití jako jediný zdroj výživy. Při krmení z lahvičky, zamezte nepotřebnému prodlužování kontaktu savičky se zuby dítěte, zvyšujete tím riziko zubního kazu. Ujistěte se o vyčištění zubů vašeho dítěte, po každém krmení před spaním. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu a skladování.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

* V porovnání se standardní kojeneckou výživou.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.